Mersin'in önü bir türlü açılamadı

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin 8'inci Uluslararası Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarı'nın açılışında yaptığı konuşmada, işadamları ve sanayiciler açısından büyük atılımların yapıldığını belirterek, "Kentimizin önü bugüne kadar bir türlü açılmadı. Bu görevi üstlenmesi gereken yerel yönetimler asli görevini yerine getiremedi" dedi.

ÖNCE İŞ BULMALIYIZ
İşsizliğin yüksek oranda olduğunu belirten Kocamaz, "Kentte barış, huzur ve kardeşliği sağlamak istiyorsak, herkesin önüne iş, herkesin önüne aş koymak mecburiyetindeyiz. Bunun için sivil toplum örgütlerine, girişimcilere çok büyük görevler düşüyor" diye konuştu. Yerel yönetimlerin ise yatırımcıları bölgeye çekmesi için çok büyük yükümlülükler üstlenmesi gerektiğini ifade eden Kocamaz, "Biz üstümüze düşen her şeyi yapmaya hazırız. Geçmiş dönemden bu yana sıkıntıların ne olduğunu, bununla ilgili yerel yönetimlerin neler yapması gerektiğini her zaman söyledik" dedi.

TANITIMA ÖNEM

Tanıtıma çok önem verilmesi gerektiğini de dile getiren Başkan Kocamaz, "Gerek ürünlerimizin tanıtımına, gerekse kentimizin tanıtımına yeni bir vizyonla, dünyanın her yerinde düzenlenen fuarlara katılarak, çeşitli platformlarda Mersin'in temsil edilmesini sağlamak mecburiyetindeyiz. Ticaret Odası başkanımız ve mali yardımcılarımızla yaptığımız görüşmelerde, Mersin'in yeterince tanıtılmadığını, özellikle tanıtım günleri çerçevesinde hiçbir organizasyon düzenlenmediğini biliyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN