ADDA protokolü törenle imzalandı

Prof. Dr. Rasim Başirov ile Dr. Suat Günsel arasında imzalanan protokol töreninde KKTC Azerbaycan Temsilcisi Selahettin Topukçu ile YDÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Fahreddin Sadıkoğlu da hazır bulundu

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi Rektörü Prof. Dr. Rasim Başirov'un özel davetlisi olarak Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan Dr. Suat Günsel, Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre S. Günsel adına Ortadoğu, Kafkaslar ve Orta Asya'nın en büyük denizcilik akademisi olan Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi (ADDA) ile Girne Üniversitesi arasında kapsamlı bir iş birliği protokolünü imzaladı.

ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ
İki yüksek öğrenim kurumu arasında deniz taşımacılığı ve yönetimi, gemi makineleri, gemi elektroniği ve iletişim teknolojisi, gemi navigasyonu ve gemicilik hukuku gibi alanlarda ortak eğitim ve bilimsel araştırmaları kapsayan protokole göre, öğrenci ve öğretim görevlisi değişimi ve ortak sosyal- kültürel faaliyetler de yer alacak.

DENİZCİLİK OKULU

Uluslararası Deniz Kurumu (IMO) üyesi ve İSO sertifika belgesine sahip olan ADDA Kafkaslar, Ortadoğu ve Orta Asya'nın en büyük denizcilik okulu olarak lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim vermektedir. Dr. Suat Günsel ve beraberindeki heyet ADDA'nın Deniz Makineleri Laboratuarı, Gemi Elektronik ve Ulaşım Sistemleri Laboratuarı ve Simülasyon Merkezi'nde incelemelerde bulundu. ADDA Senatosu'nda gerçekleşen protokol töreninde Dr. Suat Günsel ve ADDA Rektörü Prof. Dr. Rasim Beşirov birer konuşma yaptı.
BİZE ULAŞIN