Aracı kilitlemeyince 69 bin lirayı çaldırdı

Adana'da bankadan çektikleri 69 bin lirayı satın aldıkları evin sahibine vermek isteyen baba ile oğlu hırsızların kurbanı oldu. Polis kaçan 3 hırsızı arıyor

Adana'da bankadan çektikleri 69 bin lirayı, satın aldıkları evin sahibine vermek isteyen baba ile oğul hırsızların kurbanı oldu. Ali Çarpışan ile oğlu Serdal, bir galeride yeni otomobil modellerine bakarken, üç kişi kapısı açık unutulan kamyonetin arka koltuğunda bırakılan poşet içindeki parayı alıp kayboldu. Polis eşkâlini belirlediği biri kar maskeli üç hırsızı her yerde arıyor.

OTO GALERİYE GİRDİLER

Olay polis okulu yakınlarında bulunan bir oto galerinin bahçesinde meydana geldi. Havutlu'da yaşayan Ali Çarpışan satın aldığı evin kalan parasını vermek için bankaya gidip 69 bin lira çekti. Parayı aracının arka koltuğuna koyan talihsiz adam, oğlu Serdal ile birlikte yol üzerinde bulunan bir oto galeriye girerek burada bulunan otomobilleri incelemeye başladı.

BİRİ MASKELİ ÜÇ KİŞİ

Güvenlik elamanlarının görev yaptığı galerinin bahçesine aracını park eden baba oğul aracı kilitlemeyi unutarak içeri girdi. Bu sırada biri kar maskeli üç kişi park halindeki 01 CAV 20 plakalı kamyonetin yanına gelip arka koltuktaki parayı alarak uzaklaştı. Olayı gören baba Ali Çarpışan ile oğlu Serdal hırsızların arkasından koştu ancak yetişemedi. Durum polise bildirildi.

TAKİP ETMİŞLER
Plakası tespit edilen otomobilin geçeceği tüm güzergâhlarda önlem alındı ancak hırsızların izine ulaşılamadı. Polis güvenlik kamerası kayıtlarından hırsızların eşgalini belirledi. Araç plakasını da tespit eden polis her yerde üç hırsızı aramaya başladı. Baba Ali Çarpışan, aracı kilitlemediklerini belirterek, "Güvenliği görünce aracımızı kilitlemedik, başımıza bu iş geldi. Umarım kısa sürede yakalanırlar. Adamlar bizi bankadan beri takip etmişler ama biz fark etmedik" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN