MELİH ABİ: Çözülen iki sorun ve okurumuzun teşekkürü

Mersin'in Silifke ilçesi Taşucu Mahallesi'nde oturan okurumuz Kenan Gülkan, "Eskiden belde olarak geçiyorduk. Yeni mahalle olduk. Burası aynı zamanda yazlıkların yoğun olduğu bir yer. Nüfusumuz yaz aylarında artış gösteriyor. Size daha önce, AVEA'nın burada tek bir baz istasyonu olduğunu yetersiz kaldığını özellikle yaz aylarında internet kullanımında sıkıntı çektiğimizi belirtmiştim. Konu sizin sütunlarınızda yayınlandıktan sonra, ikinci baz istasyonu yazlıkların yoğun olduğu Kum Mahallesi mevkiinde kurularak faaliyete geçmiştir. Bu nedenle başta size, Avea Bölge Müdürü Bora beye ve ekibine teşekkür ederim. Ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden beldemiz ve kıyılarına yayın yapan TRT-FM radyosunu epey zamandır arıza nedeniyle dinleyemediğimizi yine sizin sütunlarınız aracılığıyla duyurmuştum. Bu arıza da TRT Çukurova Bölge Müdürlüğü tarafından KKTC'ye ekip gönderilerek giderildi ve yayın tekrar Taşucu ile yakın kıyılara verildi. Bu nedenlerle TRT Genel Müdürlüğü, Çukurova Bölge Müdürlüğü yönetici ve personeline, nezdinizde teşekkür ediyorum" diyor. Okurumuz yazdığımız iki sorunun da çözüldüğünü söylüyor. Biz de köşemize hassasiyet gösteren herkese teşekkür ederiz.

BOYAMA DERSİNDE OKULLARINI BOYADILAR
Adana'da lise öğrencilerinin örnek davranışı takdir topladı. İsmet İnönü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Yapı Dekorasyon Bölümü'nde okuyan 32 kız öğrenci okullarının bahçe duvarını boyayarak katkı koydular. Okulun yanından geçen vatandaşların da ilgisini çeken bu uygulama sonrasında öğrenciler bir açıklama yaptı. Dediler ki; "Dersimizin konusu boyanın nasıl yapıldığı konusundaydı. Bu arada okulumuzun duvarı da farklı bir yazı tipinde boyanmıştı. Hem duvarı boyadık hem de boya nasıl yapılır onu öğrendik." Boyama dersini uygulamalı olarak yapan öğrencilerin bu hareketi diğer okullar için de örnek olur diye düşünüyorum.

GÜLMECE
Temel sporcu, 100 metre engelli koşuda yarışıyor. İlla ki birinci olacağım deyip doping yapmış. Fakat yarışmada sonuncu gelmiş. Neden böyle olduğunu sorduklarında da: "Doping yaptığımı anlamasunlar diye sonuncu celdum ula..."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BİZE ULAŞIN