Kocamaz'dan işçilere fırça

Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra hızlı bir giriş yapan Burhanettin Kocamaz, belediye çalışanlarını sert sözlerle eleştirerek, "Elimizi attığımız herşey elimizde kalıyor. Burada insanlar gözünü saat 5'e dikmiş bekliyor. Tepeden tırnağa bir lakaytlık söz konusu. Bu böyle olmaz. Bizde mesai mefhumu yok. Gerekirse gece yarılarına kadar çalışacağız" dedi.

SÖZ SAHİBİ OLMAK

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer ve 45 oda başkanını ağırlayan Kocamaz, esnafın beklentileri doğrultusunda çalışacaklarının müjdesini verdi. Halkın yaşanabilir bir kent, esnafı ilgilendirecek kararlarda belediyede söz sahibi olmak istediğinin altını çizen Dinçer, esnaftan sorumlu bir belediye başkan yardımcılığı ya da komisyon kurulmasını istediklerini belirtti.

KARARLI OLMAK GEREK

Büyükşehir'in kurumsal bir kimliğinin olmadığını ifade eden Kocamaz şöyle dedi: Bizlere ayak uyduran bizlerle çalışacak. Örneğin şehrin girişinde hayvan pazarı kuruluyor, burayı kaldırın diyoruz. Orada kavga çıkıyor cevabı alıyoruz. Yazın emniyete dilekçeyi, alın desteği kaldırın orayı. Bu o kadar zor değil. Siz kararlı olduktan sonra önünüzde engel kalamaz. Kimsenin ekmeği ile oynama derdinde olmadıklarını belirten Kocamaz, "Bu belediyede herkes bize ayak uyduracak. Biz kimseye ayak uyduramayız. Belediyenin koyduğu kurallara herkes uyacak" dedi.
BİZE ULAŞIN