MELİH ABİ: Asri Mezarlık'ta bulunan musluklar yetersiz kalıyor

  • Güney
  • Çarşamba 24.04.2014
Adana'dan Asri Mezarlık'tan bir rica geldi. Okurumuz Mert Örücü, "Mezarlıktaki çeşme olaylarını nasıl çözecekler merak ediyorum. Annemin mezarına en yakın çeşmeyi saydım 356 adım. Mezarı ve çiçekleri sulamak için 20'şer litrelik 2 tane damacana su doldurup götürüyorum. Sonra o kadar mesafeyi tekrar gidip geliyorum. Ben 40 yaşındayım yürürüm. Yaşlı, engelli ve hamile olan insanlar nasıl yapsın? Asri mezarlıkta sadece giriş kısmında ve orta kısımlarında çeşmeler var. Arka kısımlara doğru maalesef yok. Aksini iddia edenlere, birlikte gezip göstermeye hazırım. Bu durum nasıl düzeltilebilir diye mesaj attım. 'Şu anda öyle bir çalışma planımız yok. Ama şikayetiniz kayıt altına alındı' dediler. Ayrıca mezarlıktaki güvenlik görevlileri ve yetkili kişilerle görüştüğümde, arka taraftaki mahallelerden gelip duvardan atlayarak içeri giren çocuklar çeşmeleri söküp götürüyorlarmış. Bu nedenle o tarafa çeşme yapamıyorlarmış. Yeni belediye başkanımız Hüseyin Sözlü'nün çözüm bulması lazım. Benim gözümde bir ülkenin gelişmişlik düzeyini anlamak istiyorsanız mezarlıklarını gezmeniz lazım" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım, sorununun çözüme kavuşacağını umut ediyorum.

GÜLMECE
Laz, bir inek çiftliği satın alır ve inekleriyle birlikte bir fotoğraf çektirerek ailesine yollar. Aile heyecanla zarfı açar ve fotoğrafı görür. Fotoğrafın altında ise şu yazmaktadır: "Okla işaretli olan benim."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BİZE ULAŞIN