Kızıma yapılanı asla unutamam

Öz kızına cinsel istismarda bulunan nikahsız eşini öldüren Derya Işık, "Bir anne olarak kızıma yaptıklarını hazmedemedim, öldürdüm" dedi

Adana'da 11 yaşındaki kızı E.B.'ye cinsel istismarda bulunduğunu iddia ettiği nikahsız kocası Emrullah Başkuş'u (48) uyurken tabancayla öldüren 32 yaşındaki Derya Işık'ın yargılanmasına devam edildi. Genç kadın, duruşmada "Bir eş, bir anne olarak kızıma yaptıklarını görünce hazmedemedim, öldürdüm" derken, yaşadıklarını gözyaşları arasında anlatan cinsel istismar mağduru E.B. ise "Babam bana çök kötü şeyler yapıyordu. Beni silahla tehdit ediyordu" diye konuştu.

OLANLARI ANLATTI

Olay, 8 Mart 2013 tarihinde Yeşilbağlar Mahallesi 1189. Sokak'ta meydana geldi. Bir süre yurtdışında çalışan ve orada evlenen Emrullah Baykuş, Türkiye'ye kesin dönüş yaptıktan sonra resmi nikahını sonlandırmadan Derya Işık ile evlendi. Ailesinin baskısıyla kendisinden 16 yaş büyük Emrullah Baykuş ile dünya evine giren Derya Işık'ın 4 çocuğu oldu. İddiaya göre Emrullah Baykuş, 11 yaşındaki kızı E.B.'ye cinsel istismarda bulundu. bulununca, küçük kız olanları annesine anlattı.

ALNINDAN VURDU

E.B.'nin söylediklerine inanamayan Derya Işık, kızı ile anlaşıp bakkala ekmek almaya gittiğini söyledi ve gizlice odaya saklandı. Kısa süre sonra, kocasının, kızı E.B.'ye cinsel istismarda bulunduğunu görünce şok oldu. Eşinin yaptıklarını içine sindiremeyen Işık, 8 Mart 2013'de eve alkollü gelip kendisiyle zorla cinsel ilişkiye giren eşi Emrullah'ı uyurken tabancayla alnına bir el ateş edip öldürdü. Ardından da suç aleti ile birlikte polise teslim oldu.

ZORLA İLİŞKİYE GİRDİ

Adana 9'ncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde öldürdüğü eşinin kızına nasıl cinsel istismarda bulunduğunu iddia eden Derya Işık, "Kızım babasının kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söylüyordu. Söylediklerine inanmamıştım. Gerçeği öğrenmek için ekmek almaya gidiyor gibi yapıp odaya gizlendim. Eşimin yaptıklarına gözlerimle tanık oldum. Olay günü de eve alkollü gelip bana zorla sahip oldu. O sırada kızım gözümün önüne geldi. Tabanca ile bir el ateş ettim" dedi.

CEZA İNDİRİMİ İSTEDİ

Pedagog gözetiminde ifadesine başvurulan cinsel istismar mağduru E.B., yaşadıklarını ağlayarak anlattı. Küçük kız, "Babam bana çök kötü şeyler yapıyordu. Beni silahla tehdit ediyor, 'hepinizi öldürürüm' diyordu. Annemi sürekli dışarı gönderip bana cinsel istismarda bulunuyordu. Annemden şikayetçi değilim. Babamı vurduğu anı görmedim. Silah sesine kalktım" dediği öğrenildi. Mütalaasını veren savcı, Işık'ın kızına ve kendisine karşı haksız saldırının etkisiyle eşini tahrik altında öldürdüğünü belirtip verilecek cezada indirim yapılmasını istedi. Duruşma, karar için 13 Mayıs'a ertelendi.
HALİL BİLEK
BİZE ULAŞIN