Öğrenciler çok heyecanlandı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, İstanbul Boğazı'na yapılan 3'üncü köprü çalışmalarını heyecanla inceledi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İnşaat Mühendisliği öğrencileri, İstanbul'a yapılan 3'üncü boğaz köprüsü inşaatı ve Marmaray'ı gezerek, kullanılan inşaat teknikleri hakkında bilgi aldı. 3'üncü boğaz köprüsü 59 metre genişliği ile dünyanın en geniş, bin 408 metrelik ana açıklığı ile üzerinde raylı sistem bulunan en uzun asma köprü ve 320 metreyi aşan yüksekliği ile dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü olma özelliğine sahip.

PROJE HAKKINDA BİLGİ

Geziyi organize eden HKÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Sinan Yardım, ilk olarak Marmaray hattında öğrencilere teknik bilgiler verdi. Marmaray incelemesinden sonra öğrenciler 3'üncü köprünün şantiye alanına geçip teknik özellikleri ve proje hakkında bilgiler edindiler. HKÜ öğrencileri gezinin sonunda Boğaziçi Üniversitesi'nde devam eden "DE&CO" Çelik Köprü yarışmasında üniversitelerini temsil eden 'Kalyon Bridge'i ziyaret etti.
BİZE ULAŞIN