Adana için birlik çağrısında bulundu

Vali Coş: Adana'da her şey daha güzel olacak. İnsanların eleştiriye 'evet', hakarete 'hayır' demesi lazım. Eleştirilerden ders alacağız. Eleştiri aslında dost işidir

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, son iki yılda yaptığı faaliyetler, hayata geçirdiği projeler ve konuk ettikleri ünlü isimlerle kentin adını uluslararası düzeyde duyurarak, Adana'ya yeni bir imaj kazandıran Çukurova Genç İşadamları Derneği'ne (Çukurova GİAD) övgü yağdırdı. Yönetime nasihat ta bulunurken, Adana için herkese birlikte çağrısında bulunan Vali Coş, "Asgari müştereklerde birleşmeye ihtiyacımız var. Farklılıkları zenginlik görüp, eleştirel düşünce geliştirilmeli" dedi.

BÜYÜK ORGANİZASYONLAR
Çukurova GİAD'ın 29 Mart'ta yapılan genel kurulda eniden seçilen Başkan Ömer Faruk Sakarya ile yönetim kurulu üyeleri, Vali Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret etti. Başkan Sakarya, dernekte son 2 yılda yaptıkları çalışmaları anlatan kitabı takdim etti. Yeni yönetimi tanıtan, derneğin çalışmaları hakkında bilgi aktaran Sakarya, "Kentimiz için çaba göstermeye devam edeceğiz. Bu dönem elimizden geldiği kadar kentimize katkı koymaya çalışacağız. Adana'mızın ulusal büyük bir organizasyona ihtiyacı var. Bir birliktelikle bunu da gerçekleştirmenin çabasında olacağız" dedi.

BİRLEŞMEYE İHTİYAÇ VAR

Sakarya, Vali Coş'a, Portakal Çiçeği Karnavalı'nda belediye başkanlarıyla bir araya gelip, verdiği birliktelik mesajını da aldıklarını, Adana'nın birlikteliğe ihtiyacı olduğunu söyledi. Çukurova GİAD'ın Adana için verdikleri hizmet nedeniyle teşekkür eden Vali Coş da, şunları söyledi: Biz yaptıklarınızı biliyoruz, sizleri takdir ediyoruz. Hakikaten güzel işlerle, etkinliklerle Adana'nın ismini duyuruyorsunuz. Adana'da asgari müştereklerde birleşmeye ihtiyacımız var. Farklı görüşlerimiz, düşüncelerimiz, görüşlerimiz olacak, ama bu farklılıkları zenginlik olarak görüp, eleştirel düşünceyi geliştirip, sorunları görünmeyen yönlerinden dikkate alarak anlama, yorumlama, tahlil etme, çözme yeteneğini konuşmamız gerekir.
BİZE ULAŞIN