Bahçeşehir'den Anadolu Lisesi

Eğitim öğretime anaokul, ilkokul ve ortaokul ile başlayan Bahçeşehir Koleji, önümüzdeki yıl Anadolu Lisesi'ni de bünyesine katmaya hazır

Türkiye' de ilk ve tek 'Mavi Kurdele Eğitimde Mükemmellik Ödülü' sahibi Bahçeşehir Kolejleri, önümüzdeki eğitim öğretim yılında Anadolu Lisesi'ni faaliyete geçirmenin heyecanını yaşıyor. Anadolu Lisesi'nde İngilizce'nin ön planda olacağını açıklayan Bahçeşehir Koleji Müdürü Hakan Gediktaş, "Üniversitemizin de desteğini alarak, öğrencilerimizi Washington, Toronto, Berlin gibi şehirlerdeki yurtdışı kampuslarımızdan yararlandıracağız" dedi.

YAŞAYARAK EĞİTİM

Bu yıl 250 öğrenci ile eğitim ve öğretime başladıklarını anımsatan Müdür Hakan Gediktaş, "Adanalıların yoğun ilgisinden dolayı önümüzdeki yıl 650-700 civarında öğrenciyle eğitime başlayacağız. Adana halkının okulumuza gösterdiği yoğun ilginin başlıca nedeni İngilizce eğitimini ön planda olması. Ama daha önemlisi 18 bin metrekare kapalı alan bulunan kampüsümüzde öğrenciler derslerinin birçoğunu yaşayarak ve dokunarak işlemeleridir" diye konuştu.

YAZARI DAVET EDİYORUZ

Her ay öğrencilere ücretsiz bir kitap verdiklerini anlatan Gediktaş, "Öğrenciler bu kitapları okuduktan sonra, kitabın yazarını okulumuza davet ediyoruz. Öğrencilerimizi, kütüphanemiz bünyesinde ki Yaratıcı Okuma ve Yazma Atölyesi'nde kitabın yazarıyla interaktif olarak buluşturuyoruz. Öğrencilerimizi, haftalık ders yükü ağırlığından kurtarmak için Mutfak Akademisi'nde, sofra adabı eğitimi ve dünya mutfaklarından yemekler yaptırıyoruz" şeklinde konuştu.

DENEYLER YAPILIYOR

Bölgenin en büyük bilim müzesini oluşturduklarını açıklayan Kolej Müdürü Gediktaş, Fizik, Kimya, biyolojinin yanı sıra matematik dersini dahi bizzat deneyler yaparak işlendiğini vurguladı. Öğrencileri sosyal sorumluluk projelerinde de görev almaları için yıl içinde çalışmalar yaptıklarını ifade eden Gediktaş, bu faaliyetler hakkında şu bilgileri verdi:

ÖĞRENCİ ODAKLI ETKİNLİK
Adana'da bir AVM'de Dünya Kadınlar Günü'nde binlerce kişinin önünde özellikle son yıllarda Türkiye'de sıkça rastlanan kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla öğrencilerimizin ve velilerimizin katıldığı bir miting düzenledik. Burada verilen mesajı, taşınan dövizleri öğrencilerimiz kendileri belirledi.

İKİNCİ BİR YER ARAYIŞI
Bahçeşehir Koleji'nin Adana'daki ilk yılında kendisini her yönüyle kent yaşayanlarına tanıtmak olduğunu vurgulayan Gediktaş şöyle devam etti: Bu hedefimize çok kısa zamanda ulaştığımızı görüyoruz. Adanalılar, okulumuzu ciddi anlamda bağrına bastı. Bir dünya okulu olan kolejimiz Adana eğitimine ciddi katkılar koymaya başladı. Önümüzdeki senelerde Adana'da açacağımız ikinci kampusumuz için şimdiden yer arayama başladık.

BİZE ULAŞIN