'Biz hangi gazetede çıkacağız acaba kardeş'

Adana'da çaldıkları otomobilleri Hatay'ın Reyhanlı ilçesine götürerek sahte plaka taktıktan sonra, iç savaş yaşayan Suriye'de sattığı iddia edilen hırsızlık çetesi çökertildi. Adliyeye sevk edilmeden önce sağlık raporundan geçirilen çete üyelerinden Metin E., kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına, "Hangi gazete de çıkacak? Yarın alıp okuyayım" dedi.

HIRSIZLIK ARTMIŞTI

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, kentte çalınan otomobillerin Reyhanlı'dan Suriye'ye götürülüp satıldığını belirledi. Araştırmayı genişleten polis, çetenin Doğan N. (26) liderliğinde Mustafa Ç. (20), Mehmet A. (24), Metin E. (23) ve Salih G.'den (26) oluştuğunu belirledi. İlk etapta yakalanan Mustafa Ç.'nin itirafları doğrultusunda, çalınan otomobillerin sanayi de özel bir bölme de saklandığı ve Suriye'de satıldığı anlaşıldı.

ÇETE LİDERİ ARANIYOR

Eş zamanlı operasyonda çalıntı 4 otomobil sahiplerine teslim edildi. Mustafa Ç. ve Mehmet A.ise tutuklandı. Operasyonun ikinci ayağında Metin E. ve Salih G. de gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan Metin E., fotoğraf çeken gazetecilere, "Hangi gazetede çıkacak? Söyleyin de alıp okuyayım" dedi. 4 zanlı tutuklandı. Çete lideri Doğan N., aranıyor.
BİZE ULAŞIN