Gaziantep'te personeli sevindiren imza atıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası arasında 931 memuru kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) arasında 931 memuru kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, çalışanların sosyal haklarına sahip çıkacaklarını ve belediye çalışanlarının isteklerinin yerine getirileceğini söyledi.

SÖZLEŞMEYİ BEKLETMEDİM

Gaziantep'te yaşayan 1 milyon 800 bin kişiye sahip çıkarken kendi çalışanlarına da sahip çıkacaklarını vurgulayan Şahin, "Göreve geldiğimizde bu sözleşmenin beklediğini söylediler. Ben bunu kabul etmedim 'Getirin hemen imzalayalım' dedim. Çalışanlarımızın sosyal haklarını korumamız lazım. Biz bir zinciriz ve zincirin sağlamlığı en zayıf halkası kadardır. Bizim hepimizin her açıdan sağlam olması lazım" diye konuştu.

DİYALOG ARACI OLDU

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ise "Memurlarımızın hakkını elde etmeye çalışırken gücü asla ve asla bir tehdit aracı olarak değil, bir diyalog aracı olarak kullandık. Biz hiç bir zaman masanın bu tarafı ya da diğer tarafı diye düşünmüyoruz. Vatanımızın ve milletimizin bekasını da düşünüyoruz. Çalışanlarımız eminim ki bu sözleşmeyle birlikte daha başarılı çalışmalar yapacaklardır" dedi. Konuşmaların ardından, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve GASKİ Genel Müdürlüğü'nde çalışan 931 memuru kapsayan 720 lira ek ücret verilmesini içeren sözleşme imzalandı.
BİZE ULAŞIN