Kızkalesi doğal stüdyoya benzedi

Mersin'in Erdemli ilçesinde, UNESCO'nun 'Dünya Miras Geçici Listesi'ne giren Kızkalesi, düğün öncesi dış çekim yaptırmak isteyen çiftlerin ilk tercihi haline geldi

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın başvurusu sonrası bu yıl UNESCO'nun 'Dünya Miras Geçici Listesi'ne alınan Mersin'in Erdemli ilçesinin en önemli turizm merkezlerinden Kızkalesi'nde bulunan tarihi kale, her kesimin dikkatini çekiyor. Son dönemde, özellikle evlenen çiftler, fotoğraf için açık hava stüdyosu olarak Kızkalesi'ni kullanılmaya başlandı.

KALENİN GÜZELLİĞİ

Kıyıdan 500 metre uzaklıktaki kale ve sahilin düğün öncesi fotoğrafı için bulunmaz bir mekan olduğunu keşfeden çiftler, profesyonel fotoğrafçılarla soluğu sahilde alıyor. Gelin ve damadın yüzlerindeki mutlulukla fotoğrafçının ustalığı kalenin güzelliğiyle birleşince ortaya inanılmaz kareler çıkıyor. Kaleyi açık hava stüdyosu olarak değerlendirenler sadece Erdemli ve Kızkalesi'nden evlenen çiftlerle kalmıyor, Adana'dan bile çiftler çekim için geliyor.

DÜĞÜN SEZONU BAŞLADI
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu "Dünyada mavi bayraklı bir sahilde altın sarısı kum, denizin ortasında tarihi bir kalenin bulunduğu tek yer burası. Tatilciler Kızkalesi'nin değerini zaten biliyordu. Ama evlenecek olan çiftler son birkaç yıldır keşfetti. Düğün sezonu açıldığı için yine gençlerimiz kalemizi fon olarak kullanarak fotoğraf çektirmek amacıyla geliyor. En mutlu günlerinin heyecanını burada fotoğraflıyor" dedi.

BİZE ULAŞIN