Sahte altıncılar çabuk yakalandı

Adana'da bir kuyumcuya sahte altın bilezik verdiği ileri sürülen 2 kişiyi polis birkaç saat sonra otomobille şehir dışına kaçarken yakaladı

Adana'da bir kuyumcuya sahte altın bilezik sattıkları iddia edilen 2 kişi, polisten fazla kaçamadı. Otomobille şehir dışına çıkmak isteyen zanlılar, polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Gözaltına zanlılar, savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

KUYUMCU SONRADAN ANLADI

Olay Huzurevleri Mahallesi'nde bulunan bir kuyumcuda meydana geldi. İddiaya göre, 34 VN 6135 plakalı bir otomobille kuyumcuya gelen Veysel K. ve Süleyman L. sahte altın bileziği bozdurmak istedi. İsmi verilmeyen kuyumcu önce bileziğin sahte olduğunu anlamadı ve parasını nakit olarak ödedi. Kuyumcu, kısa süre sonra şüphelenip bileziği incelediğinde sahte olduğunu anlayıp polisi aradı.

KAMERA KAYDI İNCELENDİ

Telefon ihbarı üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri kuyumcu dükkanına gelip güvenlik kameralarını inceledi. Kamera kayıtlarında dolandırıcıların kimliği ve bindikleri otomobil belirlenince ekipler harekete geçti. Dolandırıcıların bulunduğu otomobil, Asayiş Şube ekipleri tarafından Gaziantep otoyolu üzerinde, şehir merkezine birkaç kilometre uzaklıkta durduruldu. Gözaltına alınan Veysel K. ve Süleyman L. serbest bırakıldı.
BİZE ULAŞIN