TEDAŞ uyuyor halk korkuyor

Yaklaşık bir ay önce bir elektrik panosunun kilidini kıran TEDAŞ, insanların tüm uyarılarına rağmen tehlikeye açık davetiye çıkaran sorunu çözmüyor

Tedaş görevlilerinin, anahtarını bulamadığı için kilidini kırdığı elektrik panosunu onarmaması vatandaşın tepkisine neden oldu. Adana'nın göbeğinde, insan hayatını tehlikeye atan tedbirsizliğin bir cana mal olmadan çözülmesini isteyen vatandaşlar, TEDAŞ'ın duyarsızlığı karşısında çareyi elektrik panosunun kapısını iple bağlamakta buldu.

KENDİLERİ KIRDI

Yapılan bir arıza ihbarı üzerine Reşatbey Mahallesi Adalet Caddesi'ne gelen TEDAŞ ekipleri, Adalet Apartmanı A Blok önünde bulunan elektrik panosunda çalışma yapmak istedi. Panonun anahtarının bulamayan görevliler, kilidini kırmak zorunda kaldı. İşlerini tamamlayan görevliler, elektrik panosunun kırılan kilidini tamir etmeden ayrıldı.

BİR AY GEÇTİ YAPILMADI

Elektrik panosunun tehlike arz ettiğini gören apartman yöneticisi Kerim Yılmaz (44), TEDAŞ görevlileriyle irtibata geçti. TEDAŞ görevlilerinden, "Kilidi bizim arkadaşlar kırmış. En kısa sürede tamir edilecek" yanıtını alan Yılmaz, bir süre beklemesine karşın elektrik panosuna kilit takılmadığını gördü. Defalarca girişimde bulunan Yılmaz, olumlu bir sonuç alamayınca kendi çözümünü üretti.

İPLİ ÇÖZÜM
Elektrik panosunu kapısını iple bağlayan Yılmaz, "Sorunu TEDAŞ görevlilerine defalarca iletmeme rağmen çözüm üretilmedi. Sadece bir kilit yapacaklar. Bir insan ölürse bunun hesabını nasıl verecekler. Önlem alınması için illa birilerinin ölmesi mi lazım? Kilidi biz taktırmak istedik. Ancak, devlet malı olduğu için sadece iple bağladık " dedi.

Halil BİLEK/ADANA


BİZE ULAŞIN