Büyükelçiden Osb'ye ziyaret

OSB Başkanı Cahit Nakıboğlu, Hollanda ile ticari ve ekonomik işbirliğini geliştirmek adına yapılacak her türlü çalışmaya hazır olduklarını söyledi

Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Ron Keller ve beraberindekiler, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cahit Nakıboğlu'nu ziyaret etti. Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçisi Ron Keller, Gaziantep'in gelişime açık bir kent olduğunu ifade ederek, Gaziantepli ve Hollandalı işadamlarının ortak yatırım ve işbirliğine zemin hazırlayacak her türlü çalışmaya katkı sunmaya hazır olduklarını ifade etti.

İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ
Gaziantep'in çok gelişmiş ve sürekli ilerlemekte olan bir sanayiye sahip olduğunu vurgulayan Keller: "Geçtiğimiz dönemlerde Gaziantep'te fahri konsolosluk açtık, bu sene de Hollanda ve Gaziantep arasındaki işbirliğini ilerletmek ve korumak istiyoruz. İyi bir ticaretle iyi ilişkiler de doğacaktır. Ticari ilişkiler artınca diğer sosyal ve kültürel ilişkilerimizde artacaktır. Çünkü çok alanda işbirliği yapacağımızı düşünüyorum. Sizleri Hollanda'ya, Hollanda'daki iş adamlarını da Gaziantep'e bekliyoruz" dedi.

30 MİLYAR DOLAR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren OSB Başkanı Cahit Nakıboğlu konuk heyete, Gaziantep'in sanayi ve ekonomik yapısıyla ilgili bilgi verdi. Gaziantep'in 2013 yılında yaklaşık 6,5 milyar dolar ihracat gerçekleştirdiğini hatırlatan Nakıboğlu, 2023 yılında 30 milyar dolar ihracat yapmayı hedeflediklerine dikkati çekti. Sanayiciler olarak, olarak her zaman Gaziantep ve ülkemizin büyümesi için çalıştıklarını anlatan Başkan Nakıboğlu, "Gaziantep çok hızlı gelişen bir şehir. 2023 yılında 350 bin kişiye istihdam sağlamayı ve tüm ülkelere ihracat yapmayı hedefliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN