'Gülümseten Dokunuşlar'la polis aileleri gülümsüyor

Adana'da, polis ailelerinin engelli çocuklarının rehabilitasyonlarını amaçlayan "Gülümseten Dokunuşlar" projesi kapsamında moral etkinliği düzenlendi.

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Adana Valiliği koordinasyonunda, Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) Adana Şubesi tarafından sürdürülen ve polis ailelerinin engelli çocuklarının rehabilitasyonlarını amaçlayan "Gülümseten Dokunuşlar" projesi devam ediyor. Proje kapsamında düzenlenen moral ve dayanışma etkinliği Vali Hüseyin Avni Coş'un katılımıyla gerçekleştirildi.

KAYNAŞMA İÇİN
İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şube Müdürlüğü bahçesinde yapılan etkinliğe Vali Hüseyin Avni Coş'un yanı sıra İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, PEKAY Adana Şube Başkanı Gülbahar Zeybek, emniyet personeli, aileleri ve çocukları katıldı. Palyaço gösterilerinin yanı sıra çeşitli animasyonların gerçekleştirildiği moral ve dayanışma buluşmasında. İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in eşi olan Şube Başkanı Gülbahar Zeybek, projeyle emniyet mensuplarının engelli çocuklarının sosyal hayatın içinde daha çok var olmalarını, aileler ve çocukların birbirleriyle tanışıp, kaynaşmalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

TEBESSÜMÜ ARTIRIYOR

Vali Hüseyin Avni Coş ise, "Gülümseten Dokunuşlar" projesinin amacının adından da anlaşıldığı üzere yüzlerde kalıcı gülümseler bırakmak olduğunu söyledi. Vali Coş, SODES kapsamında gerekli tüm desteği verdikleri bu projede gerçekleştirilen etkinliklerde paylaşılan mutluluk ve sevincin, engelli çocukların yüzlerindeki tebessümün, bu tür sosyal projelerin anlam ve önemini arttırdığına dikkat çekti.
BİZE ULAŞIN