Mersin'de 700 metrelik tuval

Mersin Üniversitesi (MEÜ) tarafından bu yıl 20.'si düzenlenen Kültür ve Spor Şenliği'nin açılışı kapsamında, kent merkezinde gerçekleştirilen 'Sanat Yolu' etkinliğinde renkli görüntüler oluştu. Etkinlikte, 7'den 70'e herkes 400 metre uzunluğundaki tuvale resim yaptı, yazılar yazdı. MEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Topluluğu tarafından 3 yıldır düzenlenen 'Sanat Yolu' etkinliği bu yıl yine üniversite dışında da yapıldı.

İKİ SAT SÜRDÜ
İlk 2 yıl sadece MEÜ içinde yapılan etkinliğe öğrenciler katılmıştı. Son 2 yıldır ise Atatürk Caddesi'nde yapılan etkinliğe resim yapmak, yazı yazmak isteyen herkes katıldı. Yere serilen 700 metrelik tuvale, yazı, sembol ve sloganlar yazan vatandaşlar, kendilerini ifade etmeye çalıştı. İki saat süren etkinlikte öğrenciler ayrıca birbirlerinin yüzünü de boyayarak etkinliğe renk kattılar.

VATANDAŞA ULAŞTI

Etkinlikle ilgili konuşan Plastik Sanatlar Topluluğu Başkanı Fatmagül Yetim, geçen yıl da bu etkinliği yaptıklarını hatırlatarak, "Daha önceki yıllarda bu etkinliği sadece üniversitemizde yapıyorduk ve öğrenciler katılıyordu. Ancak 2 yıldır vatandaşlar da katılmaya başladı. Buradaki amacımız bütün halkla hep beraber bir şey yapmaktı. Boyayı herkese tanıtmak, onları bir şekilde içine çekmekti. Yani kısacası sanatı insanlara sevdirmeyi amaçladık. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN