Şahinbey'in büyük başarısı

Gaziantep Şahinbey Belediyesi'ne bağlı gençlik merkezlerinde verilen ücretsiz hazırlık kurslarına katılan 865 öğrenciden 661'i üniversiteye yerleşti

Şahinbey Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren gençlik merkezlerinde ücretsiz üniversiteye hazırlık kurslarına katılan 865 öğrenciden 661'i üniversiteye yerleşti. Eğitime verdiği önemle tanınan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Dinimizin ilk emri oku. Peygamberimiz 'İki günü bir olan ziyandadır. İlim Çin'de de olsa gidin alın. İlim bir Müslüman'ın yetim malıdır' diyor. Bu açıdan okumak, öğrenmek kendinizi geliştirmek çok önemlidir" dedi.

HEPSİ İYİ YERLERE GİRDİ

Kurslara katılan öğrencilerin fakülteler ve yüksek okullara yerleşme dağılımı şöyle gerçekleşti: Tıp fakültesi 4, diş hekimliği 3, eczacılık fakültesi 3, mühendislik-mimarlık fakültesi 33, eğitim fakültesi 50, hukuk fakültesi 5, ilahiyat fakültesi 21, fen edebiyat fakültesi 65, iktisadi ve idari bilimler fakültesi 126, hemşirelik 31, diğer fakülteler 5, açık öğretim fakültesi 63, sağlık meslek yüksekokulu 41, polis meslek yüksekokulu 6, diğer meslek yüksekokulları 205. Kursların başarılı sonuçlarının ardından Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gençlik merkezlerinde öğrencilerle yemekte bir araya geldi. Şelale Plaza'da düzenlenen motivasyon-kutlama yemeğine Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ali Şahin ile Mehmet Sarı da katıldı. Yemekte söz alan Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ali Şahin ve Mehmet Sarı, katkılarından dolayı Başkan Tahmazoğlu'na teşekkür edip üniversiteye yerleşme başarısı gösteren öğrencileri kutladı.

HER MESLEK GÜZELDİR

Buluşmada gençlere seslenirken, hemen hemen her fakülteye öğrenci yerleştirildiğine dikkat çeken Başkan Mehmet Tahmazoğlu ise "Kötü bir meslek yok. Her meslek güzeldir. Yeter ki o mesleğin hakkını verelim, o meslekte en iyisi biz olalım. Her zaman en iyi olmayı hedefleyelim. Bu çok önemlidir. Doktor olacaksanız en iyi doktor siz olun, mühendis, hukukçu, iktisatçı, işletmeci, yani tüm mesleklerde en iyisi siz olun" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN