İskenderun'un projeleri yeni yılda başlayacak

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, hazırlıkları tamamlanan projelerin 2015 yılından itibaren hayata geçirileceğini belirtti

İskenderun'un projeleri yeni yılda başlayacak
Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yapılması planlanan projelerin 2015 yılı itibariyle hız kazanacağını söyledi. İskenderun'un gelişmesi ve kalkınması konusunda her kesimin görüş ve önerilerine sıcak baktıklarını ifade eden Başkan Dingil, "Göreve geldiğimizde ilk önce durum tespiti yaptık. Ardından kısa, orta ve uzun vadede yapacağımız çalışmaları planladık" dedi.

SIÇRAMA YAŞANACAK

Projelerin büyük bir çoğunluğunun olgunlaştığını ifade eden Başkan Seyfi Dingil, "Amacımız İskenderun'u marka şehir yapmaktır. Amanos Tüneli projesine yeni yılın ilk çeyreğinde kazma vurulacak. Bu bölgede bir tane işsiz genç kalmayacak demektir. Bu proje İskenderun'un değil Türkiye'nin en önemli proje arasına girecektir. Birçok yeni işletme kurulacak" diye konuştu.

LOJİSTİK KÖY

Başkan Dingil, "İskenderun Limanı'nın özelleşmesi ile birlikte bölgede lojistik anlamında depolama alanı kalmadı. Bu bizi daha rantabl olan lojistik köyü kurmak için harekete geçirdi. Bu konu ile ilgili Valilik, üniversite ile birlikte hareket ediyoruz. Kentsel dönüşüm projesinde büyük bir ilerleme kaydettik. Yeni projelerle hedefimiz İskenderun'u yeniden inşa etmek" şeklinde konuştu.

SAHİL VE EKOPARK PROJELERİ
Tüm projeleri İskenderun'un geleceği için düşündüklerini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Türkiye'nin en uzun sahilleri arasında yer alıyoruz. Yeniden düzenlenecek olan sahil bandında marina, camii, yat limanı, sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılacağı alanlar, sosyal tesisler, tekne turları ile yeni bir yaşam alanı yapılacak. İlçemizde 50 yıldır atıl vaziyette harabeye dönen eski karayolları arazisi Akdeniz'in en büyük ekoparkı olacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN