Ağcalı vatandaşa nefes aldıracak

Büyükşehir Belediyesi, Ağcalı Vadisi'ndeki rekreasyon çalışmasını hızla sürdürüyor. Vadideki düzenleme bittiğinde Kahramanmaraşlılar nefes alacak

Ağcalı vatandaşa nefes aldıracak
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Genel Sekter Vekili Murat Demir ve ilgili Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle birlikte Ağcalı Vadisi'nde yapımına başlanılan rekreasyon alanında incelemelerde bulundu. Başkan Erkoç, "Büyükşehir'e yakışan büyük projeleri şehrimize kazandırmaya başladık. Ekibimizle beraber Kahramanmaraş'ın geleceği için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Vatandaşlarımız hizmetin en iyisine layık" dedi.

ŞEHRİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
Yeşil alan çalışmalarını anlatan Başkan Erkoç, "Ağcalı Vadisi'nde ilk etapta 215 bin metrekarelik büyük bir alanı sportif faaliyetler, yürüyüş yolları ve sosyal donatıların bulunacağı bir rekreasyon alanına kavuşturacağız. Özellikle Yunus Emre, Akif İnan, Oruç Reis, Necip Fazıl, Şehit Abdullah Çavuş, Haydar Bey, Abdulhamithan mahallelerimize yakın bu alanın yapılmasıyla şehrimiz bir kent parkına kavuşacak, bölge halkımız da daha rahat nefes alacak" diye konuştu.

BAŞKA PROJELER DE VAR

Alanın adının belirlenmesi için vatandaşa gideceklerini kaydeden Erkoç, "Dulkadiroğlu ilçemizdeki Muhsin Yazıcıoğlu Parkı'nın üstünde yaklaşık 200 dönüm bir alanı da rekreasyon alanı haline getireceğiz. Ceyhan Nehri'nin kenarındaki rekreasyon alanıyla ilgili proje çalışmalarımızda sürüyor. Burada arazi tahsisleri devam ediyor, bürokratik işlemler bitmek üzere" şeklinde konuştu.

GERÇEK BÜYÜKŞEHİR OLACAK

Kayak merkezi ve teleferik projelerine de değinen Başkan Erkoç; "Proje çalışmalarımız devam ediyor. Gelecek kışa yetiştirmeyi hedefliyoruz. Teleferikle ilgili çalışmalarımızda aralıksız sürüyor" dedi. Hayata geçecek projelerle Kahramanmaraş'ı gerçek manada büyükşehire dönüştüreceklerini belirten Başkan Erkoç; "Sümbüllü Vadisi'yle ilgili çalışmalarımız, oradaki yol ve köprülü kavşak projelerinin uygulama projeleri bitti ve inşaat ihale işlemine geçtik" dedi.

KAZANLIPINAR'DA YOLLAR GENİŞLİYOR
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kazanlıpınar Mahallesi'nde incelemelerde bulundu. Mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Erkoç, çocuklara hediye de dağıttı. Başkan Erkoç, "Kazanlıpınar Mahallemizin yaklaşık 5 kilometrelik yolunda bazı kısımlarında genişletme çalışmaları bazı kısımlarında da asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Bu yoldaki çalışmalarımızı tamamlayarak ulaşım sorununu çözmüş olacağız" dedi
BİZE ULAŞIN