Şirikçioğlu'ndan yatırım atağı

Şirikçioğlu Mensucat A.Ş., Kahramanmaraş'taki tesislerine 15 milyon avroluk yeni yatırım yapacak

Şirikçioğlu'ndan yatırım atağı
Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan Şirikçioğlu Mensucat A.Ş., Kahramanmaraş'ta Adana yolu üzerindeki tesislerine modernizasyon yatırımıyla mevcut 500 ton olan aylık üretim kapasitesini 2 bin tona çıkartacak. Kahramanmaraş'taki tesislerinde 15 milyon avroluk yatırımda son aşamaya gelen Şirikçioğlu Mensucat, sektörde şu an itibariyle ilk 10 içinde bulunan yerini, Türkiye'nin en büyük iki tesisinden birisi olma noktasına taşımayı hedefliyor.

MAKİNELER KURULUYOR
Şirikçioğlu Tekstil A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Şirikçi, devreye girecek olan yeni teknolojik sistemle üretim arttırılırken, enerji tasarrufu da sağlanacağını belirtti. Eski makineleri zaman içinde tasfiye edecek olan yeni makinelerle yapılacak üretimde günlük 70 ton kapasiteye ulaşılacağını kaydeden Atıf Şirikçi, binanın tamamlandığını, makinelerin montajının sürdüğünü bildirdi.

KALİTE ANLAYIŞI DEĞİŞECEK

Yeni makinelerle gerçekleştirilecek üretimde, iplikte kalite anlayışının ileri seviyeye taşınacağını, rakiplerle daha güçlü rekabet etme imkanı sağlanacağını ifade eden Şirikçi, "Bu yatırımla aylık 500 ton olan üretimin, 2 bin tona çıkartacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN