Elektrik direği korku salıyor

Yeşilyurt Mahallesi'nde bir otomobilin çarptığı elektrik direği hâlâ yan yatmış vaziyette duruyor. Bugüne kadar kimsenin müdahale etmemesi ise tepkilere neden oldu

Elektrik direği korku salıyor
A yor" diyor. dana'nın merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi 71181 Sokak'ta kaldırımda bulunan elektrik direğine bir otomobil çarptı. Kazanın ardından yan yatan direk devrildi devrilecek ama bugüne kadar hiçbir yetkili direğe müdahale etmedi. Çocuklarının okula gidip gelirken bu yolu kullandığını söyleyen annebabalar, "O direk devrilse Allah korusun bir çocuğumuza bir şey olsa bunun hesabını kim verecek? Neden bu kadar duyarsız kalınıyor" dedi.

NE GELEN OLDU NE GİDEN

Günlerdir Pisa Kulesi gibi yan yatmış halde duran direğin devrilmesinin an meselesi olduğunu vurgulayan vatandaşlar, "TEDAŞ elektrik faturalarını tahsil etmeyi ihmal etmiyor ama hizmet vermeye gelince kaplumbağa hızı ile hareket ediyor. Bu direk günlerdir böyle. Telefonla arayıp bilgi verdik ama ne gelen oldu, ne de müdahale eden. TEDAŞ yetkilileri para tahsil etmekten başka ya da borcunu ödemeyene haciz göndermekten başka bir şey bilmiyor mu" dediler.

VALİ BÜYÜK'E ŞİKAYET

Kazaya bağlı olarak sokakta aydınlatma lambalarının yanmadığından da yakınan vatandaşlar, "Aslında Adana'nın geneline bakıldığında çoğu cadde ve sokağın karanlıkta olduğunu görmek mümkün. TEDAŞ özelleştikten sonra hizmetlerde inanılmaz aksama yaşanıyor. Kurumda kimseye ulaşmak mümkün değil. Ulaştıklarımız da ya bizi dinlemiyor. Ya da kulak ardı ediyor. Her derdimizle ilgilenen Adana Valimize kurumu şikayet ediyoruz. Lütfen gereği yapılsın" diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİ ALLAH KORUYOR
Bir otomobilin çarptığı direk yan yatmış halde duruyor. Devrilmesi an meselesi. Direğin bulunduğu kaldırımdan her gün okula gidip gelen çocuklar geçiyor. Ölüme davetiye çıkaran direğin bu halde durmasına veliler ve vatandaşlar tepki gösteriyor, "Çocuklarımızı Allah koruyor" diyor.
BİZE ULAŞIN