Kurtuluş coşkusu

Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93'üncü yıl dönümü kutlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz "Mersin bağımsızlık ve hürriyet aşığı insanlarla doludur" dedi

Kurtuluş coşkusu
Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93'ncü yıl dönümü, kent genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Törenlerde ilk olarak Mersin tren garında muharip gazilerden oluşan temsili heyet, Vali, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve protokolün diğer üyeleri tarafından alkışlar ve çiçeklerle karşılandı.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Karşılama törenin ardından ise protokol üyeleri, temsili heyet, halk ve öğrenciler, Büyükşehir Belediye Bandosu ve Mehteran Takımı eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Tören, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile devam etti.

MERSİN HEP MERT OLDU
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Bu ülkede yaşayan herkes bu milletin ferdidir. Topraklarımızda yaşayan insanların dini-dili-ırkı millet olmamıza engel değildir. Atatürk Gençliğe Hitabesi'nde 'Ne mutlu Türküm diyene' ifadesini kullanarak bunu göstermiştir. Mersin bağımsızlık ve hürriyet aşığı insanlarla doludur. Geçmişten bu yana hür yaşamış, mertliğin ve yiğitliğini her zaman ortaya koymuştur" dedi.
BİZE ULAŞIN