Adana'nın onur ve gurur günü

Adana'nın işgalden kurtuluşunun 93'üncü yıldönümü, yağmurlu havaya rağmen Menderes Spor Salonu'nda coşku içinde kutlandı

Adana'nın onur ve gurur günü
Adana'nın 5 Ocak 1921'de Fransız işgalinden kurtuluşunun yıldönümü, 93'üncü kez ilk günkü heyecanla kutlandı. Uğur Mumcu Meydanı'nda yapılması planlanıyorken yoğun yağmur nedeniyle Menderes Spor Salonu'na alınan kutlama törenine ilgi büyük oldu. Törende sporcular, folklorcular ve çeşitli gruplar hayranlık uyandıran gösteriler sundu.

GENÇLER ŞİİR OKUDU

Spor salonunun tamamen dolduğu törene, Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse, AK Parti Milletvekili Necdet Ünüvar, bürokratlar, siyasetçiler, gaziler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Törende Adana'nın işgale karşı sergilediği kahramanca direnişin önemine dikkat çekildi. Gençler de okudukları şiirlerle, Adana'nın kurtuluşunu duygusal dizelerle aktardı.

DAVUL ŞOV COŞTURDU
Törende, bisiklet sporcuları Pozantı'dan getirdikleri Türk bayrağını Adana Valisi Mustafa Büyük'e teslim etti. Karateci ve tekvandocular da gösteri yaptı. Ardından çeşitli kurumlara bağlı folklor grupları Adana yöresi oyunları ile Roman danslarını sergiledi. En büyük ilgiyi gören ise ritim grubunun davulla yaptıkları gösteri oldu. Akşam Shareton Oteli'nde Büyükşehir Belediyesi tarafından '5 Ocak Kurtuluş Bayramı Resepsiyonu' düzenlendi.
BİZE ULAŞIN