Ben de sizi bekliyordum

Adana'da 11 yıl önce bir taksiciyi 17 yerinde bıçaklayarak cep telefonu ve parasını gasp eden katil zanlısı özel ekip tarafından Rize'nin Ardeşen ilçesinde yakalandı

Ben de sizi bekliyordum
Adana'da 17 Kasım 2004 günü 17 bıçak darbesiyle öldürülüp gasp edilen taksici Dur Hasan Kırım'ın katili özel ekip tarafından Rize'de yakalandı. O yıl Adana'da vatani görevini yapan katil zanlısı Ahmet Yılmaz (31) kendisini teslim almaya gelen polislere, "Bir gün geleceğinizi biliyordum. Evet taksiciyi ben öldürdüm. Paraya ihtiyacım vardı. Çok pişmanım" dediği öğrenildi.

TOZLU RAFLARDAN İNDİ

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği bünyesindeki faili meçhul ekipler, geçmiş dönemde işlenen ve bugüne kadar zanlıları bulunamayan dosyaları tekrar elden geçirmek için tozlu raflardan indirdi. Daha önce geçmiş döneme ait iki faili meçhul cinayeti çözen ekip bu kez 17 Kasım 2004 'de bıçaklanarak öldürülen taksici Dur Hasan Kırım cinayetini çözmek için kolları sıvadı.

17 BIÇAK DARBESİ

11 yıl önce Yüreğir ilçesi Dr. Mithat Özsan Bulvarı Atlıspor Kulübü yakınlarındaki çamlık alanda taksici Dur Hasan Kırım, 17 bıçak darbesiyle öldürüldükten sonra para ve cep telefonu gasp edildi. Polis o dönem yaptığı araştırmada ölen taksicinin cep telefonunun seyyar bir bayii tarafından satın alındığını tespit etti. Telefonu alan seyyar bayii, satan kişiyi tanımadığı kimlik bilgilerini de almadığını söyledi. Polis yaptığı tüm çalışmalara rağmen taksici Kırım'ın katilini bulamadı.

"KARADENİZ ŞİVELİ"
Faili meçhul ekipler dosyayı tekrar incelemeye karar verdi. Ekipler ilk önce cep telefonunu satın alan kişiyi İnönü Caddesi SGK İl Müdürlüğü önünde buldu. Seyyar bayiinin "20'li yaşlarda, saçı kısaydı. Ayrıca, konuşması Karadeniz şivesine benziyordu" bilgisine ulaşan deneyimli ekipler, olayın meydana geldiği bölgenin Çukurova Üniversitesi ve 6. Kolordu Komutanlığı'na yakın olması nedeniyle çalışmalarını öğrenci ve askerler üzerlerinde yoğunlaştırdı.

"BİR GÜN BENİ ALMAYA GELECEĞİNİZİ BİLİYORDUM"
Yapılan titiz çalışmalar sonucunda taksiciyi öldüren kişinin 6. Kolordu Komutanlığı'nda vatani görevini yapan ve olay günü birliğinden "Ailemden para gelecek" diye izin alan ve birliğine de olay günü geç giriş yapan Rizeli Ahmet Yılmaz olduğunu belirledi. Tüm delileri eksiksiz toplayan ekip Rize'nin Ardeşen ilçesinde yaşayan mobilyacılık yapan Ahmet Yılmaz'ı yakalamak için harekete geçti. Çalıştığı işyerinde polisi karşısında gören Ahmet Yılmaz, "Bir gün geleceğinizi biliyordum. Evet taksiciyi ben öldürdüm. Çok pişmanım" dediği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN