Yalnız kaldık

Başkan Ali Kahramanlı, arzulanan desteği göremediklerini belirterek, "Zorlu bir yola çıktık. Hep yalnız kaldık. Kendi imkanlarımızla buraya kadar geldik" dedi

Yalnız kaldık
Sahasında konuk ettiği Gençlerbirliği ile 1-1 berabere kalarak ligin ilk yarısını 22 puanla 9'uncu sırada tamamlayan Mersin İdmanyurdu ikinci yarı hazırlıkları için 11 Ocak'ta Antalya'da kampa giriyor. Bu nedenle kırmızı-lacivertli futbolculara 4 gün izin verildi. Takımının ligin ilk yarısında gösteridği başarı nedeniyle yürekten kutlayan Başkan Ali Kahramanlı, "Teknik heyetimiz, futbolcularımız ve bizi her zaman destekleyen taraftarlarımız görevini yaptı. Hepsine sonsuz teşekkürler" dedi.

ASANSÖR TAKIM DEĞİLİZ
Ligde asansör takım olmadıklarını söyleyen Başkan Ali Kahramanlı, önlerine çıkan zorlukları aşmak için mücadele ettiklerini vurgulayarak, "Çok yalnız kaldık. Mersin'deki yöneticilerimizi maçlarımızda yanımızda göremedik. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın gayretleri yetmedi. Oysa bu takım tüm Mersin'in, Yediden yetmişe herkesin bu takımın yanında olmasını bekliyoruz. İkin yarı için birkaç transfer yapmak gerek ancak maddi imkanlarımız buna el vermiyor" diye konuştu.

ZİRVE MÜCADELESİ
Ligde ilk yarıyı hedefledikleri yerde tamamladıklarını söyleyen Kahramanlı, "lig başında ilk yarıyı ilk 10'da bitiririz demiştik. İlk yarı bitti ve biz 9'uncu sıradayız. Son haftalarda şanssız yenilgiler aldık yoksa ilk 6'da yer alırdık. İkinci yarı hedefimizi daha yüksek tutmak istiyoruz. Biz güçlü bir ekibiz. Eğer Mersinliler bize gerekli desteği sağlar, yöneticiler maçlarda yanımızda olur bize güç verirlerse bu takım ligde kesinlikle başarılı olur, zirve mücadelesinde her zaman yer alır" şeklinde konuştu.

KAÇMADIK SAVAŞTIK
Takımı geçen yıl PTT 1'inci Ligi'ne düştükten sonra kaçmadığını, mücadele ettiğini vurgulayan Başkan Ali Kahramanlı şöyle dedi: Benim yerimde bir başkası olsaydı, bırakıp giderdi. Eğer takımı o zaman bıraksaydım, Mersin İdmanyurdu bugün buralarda olmazdı. Belki daha da aşağılara düşerdi. Ama biz inanarak yola çıktık, çok fedakârlık yaptık. Bu duruma gelmemizde emeği olan teknik heyetimize, futbolcularımıza, taraftarlarımıza, yöneticilerimize yürekten teşekkürler.
BİZE ULAŞIN