İskenderun'a 100 bin lale

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen 100 bin lale soğanı İskenderun'un cadde, sokak, kavşak ve orta refüjlerine ekilmeye başlandı.

İskenderun'a 100 bin lale
Çevreye ve doğaya büyük önem verdiklerini söyleyen İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "İstanbul Büyükşehir Belediyemizin katkıları ile kentimize 100 bin lale soğanı dikmeye başladık. Yakında laleler açacak ve İskenderun muhteşem bir görüntüye kavuşacak. İlk başta dediğimiz gibi biz vatandaşlarımızın keyifli bir yaşam sürmesi için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

NAKIŞ GİBİ İŞLENECEK

Döner kavşaklar başta olmak üzere kentin muhtelif alanlarında başlayan çiçeklendirme çalışmalarının son sürat devam ettiğini vurgulayan Başkan Seyfi Dingil, "İstanbul büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'ın katkıları ile şehrimizi lale bahçesine çevireceğiz. Bu konuda İstanbul'dan gelen peyzaj mimarları da bize destek verecek. İskenderun'u nakış gibi işleyeceğiz" diye konuştu.

ÇİÇEKLERİ KORUMAK GEREK
Dikilecek çiçeklerin mevsimlik olduğunu belirten Başkan Seyfi Dingil, "Kolay kolay günü geçmeyen, dikim aralığıyla birinin günü geçtiği zaman diğeri açacak şekilde düzenlenen çiçekler. Bütün bir yıl boyunca kentimizin her yerinde laleler açacak. İskenderun laleleriyle anılacak" dedi. Başkan Dingil, lalelerin ömrü kısa olduğunu ancak korunursa mevsim sonuna kadar kenti süsleyeceğini söyledi. İskenderun Kültür ve Dayanışma Derneği (İSDER)Başkanı İsmail Deliveli ve yönetim kurulu üyeleri de Belediye Başkanı Seyfi Dingil'i makamında ziyaret ederek doğaya ve çevreye yaptığı katkılardan dolayı Başkan Seyfi Dingil'e lale figürlü ebru tablosu hediye ettiler. Başkan Seyfi Dingil İSDER yönetimine teşekkür ederek, "İskenderunlu efendi biz hizmetkarız" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN