Şampiyon zorda

Şampiyon zorda

Borçları yüzünden Avrupa Boks Şampiyonası'nda kazandığı altın madalyasını satışa çıkartan mili boksör, zor durumda olduğunu belirtti, destek istedi

  • Güney
  • Çarşamba 08.01.2015
İskoçya'da 1992 yılında düzenlenen Avrupa Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atan Mersinli Hüseyin Kurtulmaz, bankalara olan 50 bin TL'lik borcunu ödeyemediği için madalyasını satılığa çıkardı. Milli takım formasıyla 116 müsabakaya çıkan ve boksta Türkiye'ye 71 yıl sonra altın madalya kazandıran sporcu unvanını elde eden Hüseyin Kurtulmaz, sıkıntıda olduğunu belirterek, federasyon ve kulüplerin kendisine sahip çıkmadığından dert yandı.

EN AĞIR YENİLGİYİ ALDIM

1984'te Mersin'de başladığı boks hayatını 1988 yılına kadar burada sürdürdüğünü belirten Hüseyin Kurtulmaz, Avrupa Şampiyonu olduktan sonra 26 yaşında ringlere veda etti. 2003 yılında antrenörlük diploması aldığını söyleyen Kurtulmaz, "Kimse bize sahip çıkmadı. Hiçbir kulüp kapısını bize açmadı. Bugüne kadar 276 müsabaka yaptım, 262'sini kazandım ama en ağır yenilgiyi hayatla verdiğim mücadeleden aldım. Şampiyon bir sporcunun hali böyle olmamalı" dedi.

CUMHURBAŞKANINA MEKTUP
"Otellerde ve barlarda güvenlik görevlisi olarak çalıştım" diyen Hüseyin Kurtulmaz şöyle devam etti: "Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde işe başladım. Burada önce bahçıvan sonra kapıcı olarak görev yaptım ama gururuma yediremeyince işten ayrıldım. Yaşadığım sıkıntıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektupla bildirdim. Henüz bir yanıt gelmedi. Evliyim ve iki çocuğum var. Kendimden vazgeçtim onların hayatını kurtarmak istiyorum. Ne olur yardım edin"
BİZE ULAŞIN