Jandarma teşkilatı şehidini unutmadı

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 1992'de bölücü örgütün şehit ettiği J. Binbaşı Tahsin Büyükçoban anısına yapılan anıt yenilendi

Jandarma teşkilatı şehidini unutmadı
Kahramanmaraş İl jandarma Alay Komutan Yardımcısı olarak görev yaparken 4 Ocak 1992'de Pazarcık ilçesi Şallıuşagı köyü kırsalında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan J. Binbaşı Tahsin Büyükçoban'ın anısına 20 yıl önce yapılan anıt yenilendi.

KARAKOLUN GİRİŞİNDE

Kahramanmaraş-Adıyaman ve Pazarcık karayolu üzerindeki Akçalar mevkiinde bulunan Akçalar Jandarma Karakolu'nun çevre duvarının dışında bulunan anıtın, bölgedeki yol genişletme çalışmalarından dolayı Atıl duruma düşmesi üzerine İl Jandarma Komutanlığı harekete geçti. Yazışmalar ve alınan onayların ardından Şehit Binbaşı Tahsin Çoban için yeni bir anıt yaptırılıp Akçalar Jandarma Karakolu'nun nizamiye girişine konuldu.

BÖYLEYDİ BÖYLE OLDU

Yaklaşık 20 yıl önce yapılan Şehit Binbaşı Tahsin Çoban'ın anıtı aradan geçen süre içinde bölgedeki değişiklikle atıl görünüme büründü. İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Coşkun Doğan'ın girişimleriyle anıt bu şekilde yapılarak karakolun hemen girişine konuldu.

BİZE ULAŞIN