Kahramanmaraşlı Ahmet yeniden duymaya başladı

Vali Güvençer Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun talimatıyla alınan işitme cihazını teslim etti

Kahramanmaraşlı Ahmet yeniden duymaya başladı
Kahramanmaraş'ta 1,5 yaşındaki Ahmet Görkem'in çalınan işitme cihazının yenisi, ailenin BİMER'e ve Cumhurbaşkanlığına yaptığı başvurunun ardından harekete geçildi. Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlığın talimatıyla alınan işitme cihazı ve çeşitli hediyeler, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve eşi Fatma Dilek Güvençer ile Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz ve eşi Sunel Türköz tarafından aileye teslim edildi. Küçük Ahmet böylece yeniden duymaya başladı.

İŞİTME CİHAZI ÇALINMIŞTI
Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Yahya Kemal Mahallesi'nde yaşayan Mustafa ve Nurhan Görkem çiftinin evine giren hırsızlar, doğuştan işitme engelli Ahmet'in Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından alınan işitme cihazını çaldı. Cihazın yenisini alamayan çift çaresiz durumu Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ile Cumhurbaşkanlığına iletti. Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık'tan gelen talimatla alınan işitme cihazını Vali Mustafa Hakan Güvençer, minik Ahmet'e eliyle teslim etti.

AİLEDEN TEŞEKKÜR
Vali Güvençer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun selamlarını iletirken çeşitli hediyeler verdi. Devletin bütün vatandaşlarının yanında olduğunu belirten Güvençer, aileye 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu. Desteklerinden ötürü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'na teşekkür eden anne, "Bu kadar kısa sürede çocuğumun duyacağını zannetmiyordum. Duyarlı oldukları için devletimize ve hükümetimize çok teşekkür ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN