Melih ABİ: Okul önüne biriken yağmur suyu geçişi engelliyor

Adana'dan ATO Anadolu Lisesi'nden bir öğrenci velisi köşemizi aradı. Malum kış şartları bir hayli ağır geçiyor. Sağanak yağışlar hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Bizi arayan okurumuz, "Ben bir öğrenci velisiyim. Tamam yağmur yağdı ama bu çocuklarımızın okuluna gitmesine engel olmamalı. Okulun girişi gölete dönmüş. Kimse derslere giremiyor. Bir çok öğrenci ders yapamadan geri eve döndü. Haliyle devamsızlıkları artıyor. Okulun yakınında bulunan dolmuşçular olmasa kimse okula giremeyecekti. Kentin merkezinde bir okul böyle olur mu? Buraya hemen bir çözüm bulunmalı" dedi. Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım okulun önü kısa zamanda yapılır, öğrenciler bu sorundan kurtulur.

YOL DELİK DEŞİK
Adana'dan bir yol şikayeti aldım. Okurumuz Tellidere'nin Mavi Bulvar'a bağlantı olan tarafında oturan bir okurumuz. Diyor ki; "Aylar önce orada bir çalışma yapıldı. Çukurlar kazıldı, işleri bitti, öyle kapatıldı. Şu anda yağmur ile birlikte yol delik deşik. Aracınızla dikkatli gitmezseniz o çukurlara düşme olasılığınız çok yüksek. Neden yapılmaz bu yollar. Ya da neyi bekliyor yetkililerimiz. Bozuk yol o kadar araca zarar veriyor ki..." Umarım yol kısa zamanda yapılır.

GÜLMECE
İlk defa helikopter gören Temel, Dursun'a sormuş: "Dursun, bu nedur da?" Dursun, gayet sakin cevap vermiş: "Haçan, bu olsa olsa bin yaşinda bir sinekdur."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BİZE ULAŞIN