Ekonomiye kadın eli

Ekonomiye kadın eli

TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı'na seçilen Hülya Akkaya, kadın girişimci sayısının artmasının ekonomideki bereketi attıracağını söyledi

Gaziantep Sanayi Odası koordinatörlüğünde oluşturulan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığına Gülseren Hülya Akkaya seçildi. Akkaya, kadın girişimci sayısının artırılması için çalışacaklarını belirterek, kadın girişimciliğin ülke genelinde geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik politika ve stratejiler oluşturulmasına ilişkin çalışmalarla kadın girişimciliğin geliştirilmesine destek vereceklerini ifade etti.

FIRSAT EŞİTLİĞİ

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile koordineli faaliyet gösteren kurulların 81 ilde faaliyet gösterdiğini söyleyen Akkaya, "Kendini geliştirmeye açık ve girişimci olmak isteyen kadınların, geleneksel iş modellerinin yanında, teknolojinin desteği ile hayallerindeki girişimciliklerini gerçekleştirmelerine aracılık edeceğiz. Ülkemizin aydınlık geleceğini kurmak için kadın istihdamının, fırsat eşitliğinin, gündemde tutulması öncelikli görevlerimizin başında gelecektir" dedi.
BİZE ULAŞIN