Suriyeli misafirlere şefkat eli uzanıyor

Soğukla mücadele eden Suriyeli ailelere yardım için düğmeye basıldı. Yüreğir Belediyesi kampanya açtı. Adana Valiliği tüm ihtiyaçların karşılandığını bildirdi

Suriyeli misafirlere şefkat eli uzanıyor
Kötü hava koşulları Adana'yı da etkisi altına aldı. Çadırlarda yaşam mücadelesi veren ve şiddetli yağmur, fırtına ve dondurucu soğuktan olumsuz etkilenen Suriyeli ailelerin yaşadığı sıkıntıyı en aza indirmek için Adana Valiliği ile Yüreğir Belediyesi kolları sıvadı. Vali Mustafa Büyük, Sarıçam'daki çadır kentte kalan ailelerin her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi için çaba harcandığını belirterek, "Desteklerimiz artarak devam edecek" dedi.

AZAMİ ÖZEN GÖSTERİLİYOR

Adana Valisi Mustafa Büyük, Sarıçam ilçesinde bulunan çadırkentte kalan Suriyeli konuklarla yakından ilgileniyor. Onların her türlü dert ve dileklerini yerine getirmek için gayret sarf ettiklerini söyleyen Vali Büyük, "İl genelinde kayıtlı 89 bin Suriyeliden 10 bini merkez Sarıçam ilçesindeki çadır kentte, diğerleri ise çeşitli mahallelerde yaşıyor. Misafirlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için azami özen gösteriyoruz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız, yerel yönetimlerimiz, STK'lar ve hayırseverlerimiz önemli katkı sunuyor" dedi.

DEVLET DESTEĞİNE KATKI
Suriyeli aileler için Yüreğir Belediye Meclisi üyelerinden 'kampanya' desteği alan Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Ülkelerindeki savaştan kaçarak ülkemize gelen Suriyeliler için devletimiz bugüne kadar 5 milyar dolar yardım yaptı. Bizler de yerel yönetimler olarak devletimizin bu desteğine katkı koymak için harekete geçtik. İlçemizde değişik yerlerde çadır kurarak yaşam süren Suriyeli misafirlerimizin bu soğuk havalarda daha sıcak bir ortamda, her türlü rahatlarının sağlanarak yaşam sürmelerini arzu ediyoruz" diye konuştu.

300 ÇADIRLIK MODERN YER
Adana Valiliği ile bu konuda sürekli temas halinde olduklarını da duyuran Başkan Çelikcan şöyle konuştu: Belediyemiz bünyesinde 30 dönümlük bir alan var. Alt yapısını hazırlayıp staplize ile kaplayacağız. 300 çadırlık bir yer oluşturacağız. Çamaşırhane, bay-bayan tuvaleti, banyo ve kurutma yerleri hazırlayacağız. Konuklarımızın daha insanı bir ortamda yaşamalarını sağlayacağız. Belediye olarak 1600 kışlık mont ve bot, 2 bin battaniye yardımında bulunduk. Yardımlarımız sürecek. Suriyeli misafirlerimize destek vermek isteyen tüm STK'lar bizimle irtibata geçerlerse yardımları yerlerine ulaştırırız"
BİZE ULAŞIN