Melih ABİ: Tarsus Postanesi'nde kuyruk işkencesi

Tarsus'tan Hasan Toker isimli okurumuz, "Tarsus'ta yaşıyorum. Merkez PTT binasında gişelerde 2 memurla hizmet verilmeye çalışıldığından günün her saati büyük yoğunluk var. Konuyu PTT Genel Müdürlüğü'ne duyurmak istiyoruz. Her ne kadar birçok mahalle ve semtte PTT şubeleri açılmış olsa da nüfusumuzun günden güne artmasıyla iş potansiyeli de artıyor. Bu nedenle özellikle PTT merkez binasında yapılan işlemler sırasında kuyruk uzayıp gidiyor. İşimiz düştüğünde saatlerce beklemek zorunda kalıyoruz. Sorunun ana kaynağı bankodaki memur sayısının yetersizliği. Acaba memur kadrosu takviye edilemez mi? Yetkililer sorunu çözerse hem vatandaşın işi çabuk biter hem de uzun kuyruk olmaz" diyor.

116 NOLU OTOBÜS HATTINI TEKRAR İSTİYORUZ
Adana'dan bir şikâyet aldım. Ulaşım sorunu. Okurumuz diyor ki; "Geçen yıl 116 nolu belediye otobüsleri TOKİ Aksantaş konutlarından geçip çarşıya uğradıktan sonra Baraj Yolu ve Balcalı'ya uzanıyordu. Bu yıl bu hattı kaldırdılar. Neden bilmiyorum ama bu durumdan bizler mağdur olduk. Bizzat imza toplayıp Ulaşım Daire Başkanlığına dilekçe ile başvurumuzu yaptık. Şu ana kadar bir netice alamadık. Hatta konutların içine bir de otobüs durağı yapılması lazım." Okurumuzun talebini köşemde duyurdum. Umarım dikkate alınır.

GÜLMECE
Oğlu, işten dönen babasına der ki: "Sorma baba, bugün doktora gittim. Beni muayene ettikten sonra ne dedi biliyor musun? Bir ay deniz kıyısında tatil yapmam gerekiyormuş. Nereye gidelim dersin?" Baba: "Başka bir doktora gidelim evladım!"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BİZE ULAŞIN