Kitap kurtlarının bayramı başlıyor

Çukurova Kitap Fuarı Adana'da bugün 8'inci kez başlıyor. 6 gün açık kalacak olan fuarda 250 yayınevi, 300'den fazla yazar ve yüz binlerce kitap buluşuyor

Kitap kurtlarının bayramı başlıyor
Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, 8'inci kez kitap tutkunlarını yazarlar ve yayınevleriyle buluşturuyor. Çukurova 8'inci Kitap Fuarı bugün saat 10.00'da kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Fuarın açılış töreni ise saat 12.00'de yapılacak. Akşamları saat 20.30'a kadar ziyaret edilebilecek olan fuar, kapanış günü olan 18 Ocak'ta ise 19.00'da konuklarını uğurlayacak.

61 ETKİNLİK DÜZENLENECEK

Fuarı düzenleyen TÜYAP yetkilileri, bu yıl organizasyonda yaklaşık 250 yayınevinin kitaplarının bulunabileceğini belirtti. Yetkililer, fuar boyunca söyleşi, panel, şiir dinletisi, çocuklara yönelik organizasyonlar, sergiler, atölye çalışmaları ve imza günleri gibi birbirinden farklı 61 etkinlik düzenleneceğini, sinema yazarı Atilla Dorsay'ın fotoğrafları ve çalışmalarını içeren bir sergi düzenleneceğini vurguladı.

BÖLGEDEN DE İLGİ YÜKSEK
Öte yandan geçen yıl 211 bin kişinin ziyaret ettiği ve bu yıl daha yüksek bir sayıya ulaşılmasının hedeflendiği fuara Mersin, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Hataylı kitap tutkunlarının da ilgi göstermesi bekleniyor. Fuar yetkilileri, "Çukurova Kitap Fuarı, Türkiye'de düzenlenen en büyük kitap fuarları arasında üst sıralarda yer alıyor. Bu yıl da Adana, kitap dünyası için büyük bir buluşmaya sahne olacak" dedi.

ÜNLÜ İSİMLER KATILIYOR
Fuar boyunca Gülten Dayıoğlu, Nuri Pakdil, Behiç Ak, Atilla Dorsay, İpek Ongun, Can Dündar, Yekta Kopan, Doğan Cüceloğlu, Ataol Behramoğlu, Mavisel Yener, Enver Aysever, İhsan Eliaçık, Ali Kırca, Canan Tan, Hakan Günday, Aytül Akal, Rasim Özdenören, Hikmet Anıl Öztekin ve Aslı Tohumcu'nun da aralarında bulunduğu 300'den fazla yazar ile Penguen dergisi çizerleri okuyucularıyla buluşacak.
BİZE ULAŞIN