Çukurova Bölgesi her açıdan şanslı

Çukurova Bölgesi her açıdan şanslı

  • Güney
  • Salı 14.01.2015
Adana Valisi Mustafa Büyük, dönem başkanlığını yürüttüğü Çukurova Kalkınma Ajansı'nın 2015 yılı ilk toplantısına katılmak üzere Mersin'e gitti. Toplantının ardından TRT Çukurova Radyosu'nun canlı yayın konuğu olan ve Adana'yı değerlendiren Vali Mustafa Büyük, çok geniş bir yelpazede sahip olduğu potansiyel ile Çukurova Bölgesi'nin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan geleceğinin hayli parlak olduğunu belirtti.

DİYALOG KÜLTÜRÜ GELİŞTİ

Devlet ve özel sektör yatırımlarının bölgeye kazandırılmasına büyük önem verdiklerini, kamu kurum ve kuruluşları olarak yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve kent dinamikleri ile sürekli diyalog halinde olduklarını kaydeden Vali Büyük, Adana'nın birçok alanda sahip olduğu zengin potansiyelin layıkıyla değerlendirilmesi için çaba sarf ettiklerini ifade etti.

KALKINMAYA AÇIK

Vali Büyük, canlı yayının ardından Mezitli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Karayolları 5. Bölge Müdürü Necati Çakıroğlu'nu ziyaret etti. Vali Büyük'ün son durağı Akdeniz İhracatçılar Birliği oldu. Koordinatör Başkan Ali Uğur Ateş ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüşen Vali Büyük, Adana ve Mersin gibi önemli iki kentin de bulunduğu Çukurova ve Doğu Akdeniz'in hızlı bir kalkınmaya açık olduğuna dikkat çekti.
BİZE ULAŞIN