"Oğlum rüyamda 'gel anne' diyor"

Adana'da Neriman Özkoç, 11 yıl önce evden çıkan ve bir daha geri dönmeyen oğlunu her yerde arıyor. "Yüz yaşlandırma" yöntemiyle oğlunun en son haline bakan anne gözyaşlarını tutamadı

Oğlum rüyamda 'gel anne' diyor
Adana'da 5 çocuk annesi Neriman Özkoç (56), 11 yıl önce arkadaşlarıyla birlikte halı sahaya giden ve bir daha geri dönmeyen epilepsi hastası oğlu Kaan'ı (25) her yerde arıyor. Emniyette "Yüz yaşlandırma" yöntemiyle 14 yaşında kaybettiği oğlunun son halini görünce gözyaşlarına hakim olamayan anne, "Onu her yerde arıyorum. Her gece rüyalarıma giriyor. 'Anne gel beni al' diyor. Oğlumu bulmak için rüyalarımın arkasından gidiyorum" dedi.

EPİLEPSİ HASTASI

Epilepsi hastası olan Kaan Şık, 10 Ağustos 2004'te Seyhan ilçesi Yurt Mahallesi'ndeki evlerinde annesine "Arkadaşlarımla halı sahaya gidiyorum" diyerek ayrıldı. Halı sahaya gittiği arkadaşları evlerine geri dönerken, Kaan kayıplara karıştı. Anne Neriman oğlunun eve gelmemesi üzerine aramaya başladı. Bir taraftan aile diğer taraftan polis tüm aramalara rağmen Kaan'ın izine ulaşamadı. Oğlu kaybolduktan iki yıl sonra anne, Antalya'da yaşayan diğer çocuklarının yanına taşındı.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Kayıplar Büro Amirliği tüm çalışmalara rağmen bulunamayan Kaan Şık'ın dosyasını tekrar açtı. Ekipler ilk önce kaybolduğu yıl ellerinde bulunan fotoğrafa "Yüz yaşlandırma" yöntemini uyguladı. Elde edilen fotoğraf tüm ekiplere dağıtıldı. Bu arada polis oğlunun en son halini görmesi için Antalya'da yaşayan anne Neriman Özkoç'u Adana'ya çağırdı. Oğlunun yaşlandırılmış fotoğrafını gören talihsiz anne gözyaşlarını tutamadı.

"HER GECE RÜYALARIMA GİRİYOR"
Oğlunun kaybolduğu yıl mahalleye yeni taşındıklarını anlatan Neriman Özkoç, "Arkadaşlarıyla halı sahaya gitmişti. Arkadaşları geldi oğlum gelmedi. Kendisi epilepsi hastasıydı. Aramadığımız yer kalmadı. Aradan 11 yıl geçti ama yavrumun izine ulaşamadım. Sonra Antalya'ya diğer çocuklarımın yanına taşındım. Her gece rüyalarıma giriyor. 'Anne gel beni al' diyor. Gitmediğim yer kalmadı, ama bugüne kadar hiç izine ulaşamadım. Oğlumun yerini bilen ya da görenlerin insanlık adına polise veya 0544 903 26 73 numaralı telefona haber vermelerini istiyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN