Sokaktan piste

Mersin'de atletizm antrenörleri Ahmet Sekman ve Tülin Şahin, kenar mahallelerde yaşayan gelir durumu düşük ailelerin çocuklarını atletizm sporuyla tanıştırıyor

Sokaktan piste
Mersin'de atletizm antrenörlüğü yapan Ahmet Sekman ve Tülin Şahin, Akdeniz ilçesinin kenar mahallelerindeki gelir durumu düşük ailelerin 7 ile 15 yaş arasındaki çocuklarını atletizm sporuyla tanıştırarak, kötü alışkanlıklardan korumaya çalışıyor. İlk etapta belirlenen 20 çocuk Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi'nde antrenmanlara başlarken, Sekman ve Şahin de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün de desteğiyle yeni grupların oluşturulması için çalışmalarını sürdürüyor.

BAŞARILI BİREYLER

Ahmet Sekman, amaçlarının çocuklara sporu sevdirmenin yanı sıra vatana ve millete faydalı bireyler olarak yetiştirmek olduğu söyledi. Özellikle kötü alışkanlıklar ve uyuşturucu maddenin yaygın olduğu mahallelerden öğrenci seçmeye çalıştıklarının altını çizen Sekman, "Biz küçük çocukları seçerek topluma faydalı bireyler kazandırmak istiyoruz. Bu yola ilk çıktığımızda amacımız başarılı sporcular yetiştirmekti. Gördük ki çocukların sosyalleşmeye de büyük ihtiyacı var. Buna yardımcı oluyoruz" dedi.

AİLELERİ İKNA ETTİLER

Sekman, çocukların antrenmanlara gelebilmesi için aileleri ikna etmekte oldukça zorlandıklarını anlatarak, "Aileler ilk başta karşı çıkıyorlardı ancak çocuklarındaki değişimi gördükten sonra bizlere teşekkür etmeye başladılar. Amacımız bu tarz yerlerde yaşayan daha fazla çocuğumuza ulaşmak. En büyük sorunumuz ulaşım. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden bu konuda bize yardımcı olmasını istiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN