"Kurtar bizi anne" diye bağırıyordu

Elektrik sobasından çıkan yangında 2 çocuğunu kaybeden anne akıl sağılığıyla ilgili ruh sağlığı hastanesine sevk edildi. Çocukların cenazesi, aynı tabutta son yolculuğuna uğurlandı

Kurtar bizi anne diye bağırıyordu
Adana'da geçtiğimiz Cuma günü elektrik sobasından çıkan yangında ölen Fatmanur (4) ile Selvi Kahriman'ın (2) anneleri Yasemin Kahriman (31), akıl sağlığıyla ilgili Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi. Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen anne, olay anında çocuklarıyla birlikte uyuduğunu söyleyerek, "Yorgan elektrik sobasına değince alev almış. Uyandığımızda her taraf dumandı. Banyoya su almaya gittim. Döndüğümde çocuklarım alevin arasında kalmıştı. 'Bizi kurtar anne' diye bağırıyorlardı. Kurtaramadım" dedi. Çocuklar Mersin'de toprağa verildi. İki küçük kızın cenazesi mezarlığa tek tabutla götürüldü.

HAYATI BİR DRAM

Adana'da kocasının arkadaşı İbiş Çiçek'in evinde misafir kalırken 2 çocuğunu yangında kaybeden Yasemin'in Kahriman'ın hayatından bir dram çıktı. Anne babasını kaybeden Yasemin, 5 yıl önce Atilla isimli bir adamla kaçarak gayri resmi evlendi. Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen kadının 2 çocuğu dünyaya geldi. Talihsiz kadının kocası yaklaşık 1 yıl önce cezaevine girdi. 9 kardeşi olduğu öğrenilen kadın ve çocukları kira ödenmediği için evden çıkarıldı. Anne ve çocukları sığınma evine yerleştirildi. Kahriman "Çocuklarım gece acıkıyor. Aç kalıyorlar" diyerek sığınma evinden ayrıldı.

ÇOCUKLARIM ÖNEMLİ
Talihsiz kadın ve çocukları, cami imamının yardımıyla bir eve yerleştirildi. Bu arada ailenin dramı basına da yansıdı. Yasemin Kahriman "Ailem beni dışladı. Babamdan kalan 250 TL ile geçinmeye çalışıyorum. Çocuklarımı yurda vermek istemiyorum. Onları okutmak istiyorum. Aç kaldım, çöpçülük yaptım, yetmedi. Ben değil, çocuklarım önemli. Bir an önce ev tutulsun, yardım etsinler. 5 ay kira ödeyemedim, o yüzden dışarı atıldım. Yetkililerden isteğim, kalacak yerim yok. Bir ev tutsunlar, kira parasını versinler eşim çıkana kadar. Meme kanseriyim" demişti.

2 ÇOCUĞU ÖLDÜ

Arkadaşının eşinin ve çocuklarının durumunu öğrenen İbiş Çiçek, onları Adana'daki boş olan evine yerleştirdi. Anne ve kızları birlikte uyurken, yorganın ucu, elektrik sobasına değince tutuştu ve evi duman kapladı. Anne yangını söndürmek için banyoya su almaya koştu. Bu sırada çocuklar alevlerin arasında kaldı. Yasemin Kahriman "Çocuklarımı kurtarın" diye bağırmaya başladı. Vatandaşlar, kendisini kurtarırken, minik kızlar alevlerin arasında hayatını kaybetti.
BİZE ULAŞIN