Tüfek kaza ile patladı

Adana'da kendisini aldattığını ileri sürdüğü eşini öldürdüğü ileri sürülen İhsan Balsak mahkemede olayın kaza olduğunu ileri sürdü. Ölen kadının yakınları sanıktan şikayetçi oldu

Tüfek kaza ile patladı
Adana'da, kendisini aldattığını iddia ettiği 15 yıllık eşi Dilek Balsak'ı (34), otomobilin içinde pompalı tüfekle öldürdüğü ileri sürülen İhsan Balsak'ın (34)ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanık, "Tetiğe yanlışlıkla dokunmam sonucu, tüfek ateş aldı. Aldatma olayı yoktu. Eşimi seviyordum" dedi. Ölenin yakınları da, sanığı yalanladı.

ARACA BİNDİRDİ
İddialara göre olay şöyle gelişti: İhsan Balsak, tartıştığı eşi ile konuşmak için H.İ.İ. ile 3 Temmuz 2014 günü evine geldi. Karısı Dilek Balsak'ı araca bindiren Balsak, komşusu Yunus Gürhan'ı da aldı ve Çiçekli köyüne hareket etti. Aracı durduran İhsan Balsak eşi ile tartışmaya başladı. Bu sırada tüfek ateş aldı. Kanlar içinde kalan karısını gören İhsan Balsak telaş içinde hastaneye hareket etti.

KAZARA OLDU

Hastanede bir ağaca çarpan İhsan Balsak ile yanındakiler olay yerinden uzaklaştı. Acil servise kaldırılan genç kadın ise can verdi. Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan İhsan Balsak, olayın kaza ile meydana geldiğini ileri sürdü. Balsak, "Tüfek dizimin üzerindeydi. Eşim rahatsız olunca arka tarafa koymak için elime aldım o sırada elim tetiğe dokundu ve ateş aldı. Hastaneye götürdüm. H.İ.İ.'ye tüfeği baldızıma bırakmasını söyledim. Öldürme kastım yoktu" dedi.

"İHSAN VURDU"
Tutuksuz sanıklardan Yunus Gürhan ise, İhsan Balsak'ın kendisini araca zorla bindirdiğini belirterek, " İhsan, Dilek'in bir akrabası ile çektirdiği fotoğraftaki kişiyi bana benzettiği için, ilişkim olup, olmadığını sormuştu. Olmadığını söylemiştim. Arabada eşine "Beni kiminle aldattın" diye tartışıyorlardı. İhsan tüfekle ateş etti. Suçsuzum" dedi. Mahkeme ileri bir tarihe ertelendi.
BİZE ULAŞIN