Usta kalemler Adana'da kitap kurtlarıyla buluştu

Adana'da 8'inci kez düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı, edebiyatın seçkin isimlerini imza günlerinde okurlarıyla bir araya getirdi

Usta kalemler Adana'da kitap kurtlarıyla buluştu
Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 8'inci Çukurova Kitap Fuarı yine yoğun ilgi gördü. Bu yıl 13-18 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen fuarda yaklaşık 250 yayınevi, on binlerce eseri kitap kurtlarıyla buluşturdu. Organizasyon kapsamında yaklaşık 300 yazar imza günlerinde okuyucularıyla bir araya geldi. Fuarda, son yıllarda ses getiren çalışmalara imza atan Hamit İzol, Yelda Cumalıoğlu ve Fatma Erdek de hayranlarıyla bire bir görüşme şansı yakaladı.

BÜTÜN KİTAPLARI İLGİ GÖRÜYOR
İşadamı kimliğine, son dönemde 4 kitap yazarak edebiyatçı kişiliğini de ekleyen Hamit İzol, fuarda en çok ilgi gören yazarlar arasındaydı. Destek Yayınları'nın standında kitaplarını imzalayan İzol'un okuyucuları, kendisiyle sohbet etme imkanı da buldu. 'Aşiret', 'Ağanın Akmayan Gözyaşları', 'Kürt'ün Türk Aşkı' ve 'Barış Sonrası Büyük Türkiye' kitaplarının her biriyle okuyucusunun ayrı ayrı hayranlığını kazanan İzol, fuarda gördüğü ilginin, yazma şevkini artırdığını söyledi.

ADANALI OKUYUCU BİR BAŞKA OLUYOR
'Aşk' temalı edebiyat eserlerinden vazgeçemeyenlerin 8'inci Çukurova Kitap Fuarı'nda ilgi gösterdikleri isimlerden biri de Fatma Erdek oldu. Ephesus Yayınları'nın standında iki gün boyunca, 2012'de yayınlanan ilk kitabı 'Melekler Zamanı' ile geçen yıl çıkan 'Kara Kış Beyaz Düş' ve birkaç ay önce raflardaki yerini alan 'Erken Rüya Zamanlar' adlı romanlarını okuyucuları için imzalayan Fatma Erdek, "Adanalı okuyucunun edebiyata bakışı çok farklı. Bizlerle ve kitaplarla çok sıcak bir ilişki kuruyorlar" dedi. İzmirli bir yazar olan ve son 10 yıldır roman üzerine çalışan Fatma Erdek, Ege Üniversitesi'nden emekli olduktan sonra kitaplarını yayınlamaya başladı. Erdek'in baskı aşamasında olan yeni kitaplarının Mart ayında okuyucuyla buluşması bekleniyor.

CUMALIOĞLU 'AŞK OLSUN' DİYOR
'Hüznü Güneşe Çevirenler' ve 'Enerjiyle Açılan Karanlık Kapılar'ın ardından yazdığı 'Aşk Olsun' adlı 3'üncü kitabıyla edebiyat dünyasında kalıcı olacağını kanıtlayan Yelda Cumalıoğlu da fuarın yıldız isimlerinden biriydi. Aynı zamanda Destek Yayınları'nın sahibi olan Cumalıoğlu, hem yazar olarak fuarda ilgi görmekten, hem de yayınevi olarak kitaplar ve yazarlarını okuyucuyla bir araya getirmekten memnun olduklarını ifade etti. Fuarı başarılı bulan Yelda Cumalıoğlu, stantlarında 500'e yakın kitap ve 10'dan fazla yazarı okuyucuyla buluşturduklarını kaydetti.
BİZE ULAŞIN