Erkeklerle geziyor diye kızını bıçakladı

Adana'da İsmail Y., erkeklerle gezdiğini iddia ettiği 17 yaşındaki kızını bir kafenin önünde görünce deliye döndü. P.Y.'yi 8 yerinden bıçaklayan baba kaçtı, kızın sağlık durumu ağır

Erkeklerle geziyor diye kızını bıçakladı
Adana'da Seyhan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde budama çavuşu olarak görev yapan 57 yaşındaki İsmail Y., 17 yaşındaki kızı P.Y.'nin, Çukurova ilçesinde bir kafenin önünde erkeklerle sohbet ettiğini görünce deliye döndü. Bindiği araçtan inen öfkeli baba koşarak kızını yakaladı ve elindeki ekmek bıçağını rastgele sapladı. Arkadaşı Şahin Serdarlı yetişerek saldırgan babayı engelledi. Kanlar içinde kalan P.Y. hastaneye kaldırılırken, saldırgan baba kaçtı.

ÇOCUK YURDUNA YERLEŞTİRİLDİ
İddiaya göre, P.Y., kendisini dövdüğü ve özgürlüğünü kısıtladığı iddiasıyla babası İsmail Y.'den şikayetçi oldu. Polis, genç kızı çocuk yurduna teslim ederken, ifadesini aldığı babayı serbest bıraktı. Olay günü iş arkadaşı Şahin Serdarlı'nın kullandığı araçla işine giderken, kızı P.Y.'nin bir kafenin önünde erkeklerle şakalaştığını gördü. Genç kız babasının kendine doğru koşarak geldiğini görünce kafeye sığındı. İçeri giren baba, "Utanmıyor musun erkeklerle şakalaşmaya" diyerek küfür etti.

"AMBULANS ÇAĞIRMAYIN"
Babasının hakaretlerine karşılık veren P.Y., "Sen bana karışamazsın, özgürlüğümü kısıtlayamazsın" deyince deliye dönen İsmail Y., bıçağını çekip genç kıza 8 kez sapladı. O sırada mesai arkadaşı Şahin Serdarlı yetişerek öfkeli adamın daha fazla bıçak kullanmasını engelledi. Kafede bulananlara, "Ne ambulansı, ne de polisi çağıracaksınız" diyen baba oradan uzaklaştı. 112 Acil servis görevlileri tarafından ilk müdahalesi yapılan P.Y., hastaneye kaldırıldı.

"ENGELLEMEYE ÇALIŞTIM"
Kızını bıçaklayan İsmail Y.'nin belediyede budama çavuşu olduğunu söyleyen şoför Şahin Serdarlı, "İsmail çavuş kızının kafede erkeklerle oturduğunu gördü. Sinirle araçtan indi. O sırada kızı kafeye kaçtı. Bir süre sonra bağırma sesleri duydum. İçeri girdiğimde İsmail çavuş kızını bıçaklıyordu. Kendisine müdahale ettim. Eğer ben engellemeseydim bıçaklamaya devam edecekti. Kızı kendisini dövüyor diye babasını birkaç kez polise şikayet etmişti. Kız, çocuk yurdunda kalıyordu" dedi.
BİZE ULAŞIN