Başkan Kocamaz: Gereğini yaptık

Başkan Kocamaz: Gereğini yaptık

Mersin'de gazetecilere saldırı olayına karıştığı öne sürülen 2 işçinin işine son verildiğini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Böyle bir olayı kabullenemeyiz" dedi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, gazetecilere saldırı olayına karıştığını belirledikleri 2 işçinin bağlı bulundukları taşeron firma ile görüşerek işten el çektirildiğini söyledi. Başkan Burhanettin Kocamaz, medya mensuplarına karşı yapılan bu hareketin asla kabul edilemeyeceğini vurgulayarak, "Her kim olursa olsun görevlerini yapmaya çalışan gazetecilere karşı olumsuz tavır takınırsa bizden en ağır cevabı alır. Art niyetli insanlar, kişisel çıkarlarına çomak soktuğumuz insanlar bir bardak suda fırtına koparmaya çalışsa da tavrımız asla değişmez" dedi.

HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

Bu tür hadiselerin bir daha tekrar etmemesi için herkese büyük görevler düştüğünü ifade eden Başkan Kocamaz, "Büyükşehir Belediyesi olarak, tek amaçları görevlerini yapmak olan basın mensuplarına karşı yapılan bu hareketi kesinlikle tasvip etmiyoruz. Olayın olduğu ilk andan itibaren büyük bir titizlikle üstüne gittik ve saldırganların arasında bulunan taşeron işçileri tespit edip gereğini yaptık. O gazeteci arkadaşlarıma bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bu durumdan faydalanmak isteyen bedbahtlar olayı farklı yöne çekmek istediler ancak başaramadılar" diye konuştu.

BİR DAHA TEKRARLANMASIN

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, bir takım haddini bilmezlerin gazetecilere karşı gelmesi karşısında birlik olunduğunu vurgulayarak, "Meslektaşlarımıza yapılan saldırıya karşı olan herkese teşekkür ediyoruz. Konuya duyarlı yaklaşarak saldırganlar hakkında gereğini yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a da ilgisinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz" şeklinde konuştu. Başkan Kocamaz'ın bu tavrı saldırıya uğrayan gazeteciler arasında da memnuniyet uyandırdı.
BİZE ULAŞIN