Gaspçılar parmak izinden yakalandı

Adana'da tehdit ettiği minibüs şoförünün bin 800 lirasını gasp ettiği ileri sürülen Utku Örtlek ve Muhammet Ali Kızıltepe yakalandı

Gaspçılar parmak izinden yakalandı
Adana'da Halil Küngür'ün kullandığı minibüsü durdurup av tüfeğiyle tehdit ederek bin 800 lira parasını gasp ettikleri ileri sürülen Utku Örtlek (23) ve Muhammet Ali Kızıltepe (22) polis tarafından yakalandı. Üzerinden sahte kimlik ele geçirilen Örtlek'in, cinayetten ve 11 suçtan arandığı ortaya çıktı. Hakkında 10 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirlenen Utku Örtlek'in sorgusunda, "Bugüne kadar beni kimse çözememişti. Onun için rahat rahat geziyordum. Bu yüzden polisi hafife aldım" dediği öğrenildi. Adliyeye sevk edilen 2 şüpheli tutuklandı. Olay Sofulu Orhan Gazi Mahallesi'nde meydana geldi. TOKİ konutlarında yolcu taşıyan Halil Küngür'ün kullandığı 01 M 0829 plakalı minibüsü pompalı tüfekle durduran maskeli 2 kişi, sürücünün bin 800 lira parasını gasp etti. Harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekiplerinin yaptıkları araştırmada, gaspçıların 06 RCM 07 plakalı otomobil ile kaçtığı tespit edildi. Plakanın takılı olduğu otomobilin bilgilerini çıkartan polis, Adana'da kullanılan aracın sahte plakalı olduğunu, gerçeğinin Ankara'da bulunduğunu belirledi.

SAHTE KİMLİK ÇIKTI

Ekipler, gerçek plakası 01 Y 4888 olan otomobili, Kozan'da durdurdu ve Utku Örtlek ile Muhammet Ali Kızıltepe'yi gözaltına aldı. Üzerinden Melih Kaan Özkan adına düzenlenmiş sahte kimlik çıkan Örtlek'in, gerçek kimliği parmak izi karşılaştırması sonucunda ortayı çıktı. Hakkında kesinleşmiş 10 ay hapis cezası olan, 11 ayrı suçtan yakalama kararıyla arandığı belirlenen Utku Örtlek'in, Kozan'da Fatih Akbaş ile Sefa Savur'un öldürülmesi olayına karıştığı da tespit edildi.

BİZE ULAŞIN