Melih ABİ: Motosiklet sürücülerinden aman kendinizi koruyun

Adana'dan bir şikayet de kırmızı ışıklara uymayan motosiklet sürücüleri ile ilgili aldım. Okurumuz; "Adana'da trafik ışıklarının olduğu kavşaklarda bisikletli ve motosikletliler kırmızı ışıklarda çok geçiyor. Hemen hemen her yerde bu tip olayları görüyorum. Motorlu araçlar kurallara uyuyor ama bisikletli ve motosikletliler kırmızı ışıkta geçiyor. Karşı yönden gelen aracın altında kalmaları an meselesi. Buna bir çözüm bulunması gerekir" diyor. Maalesef motosiklet sürücüleri ile ilgili çözüm bulunamıyor. Sürekli kaza yapıyorlar, bunun sebebi de kurallara uymamaları, başlarına kask takmamaları ve aşırı sürat yapmaları. Kaza sonrasında da 'mağdur oldum, sinirlerim bozuldu' diyerek araç sürücüleri aleyhine yüksek miktarda tazminat davası açıyorlar."

ELEKTRİK KESİNTİLERİ BİTMİYOR
Adana'dan Seyhan ilçesine bağlı Tellidere Mahallesi'nden bir elektrik kesintisi şikayeti daha aldım. Okurumuz Ali Rıza Çelik bir öğrenci. "72030 nolu sokakta oturuyorum. Dikkatimi çekiyor. Sokağımızda ara sıra elektrik kesintisi oluyor ama diğer sokaklarda olmuyor. Anlayacağınız mahallede değil sadece bizim sokakta elektrik kesintisi oluyor. Bu sorunun sokağın elektrik tesisatıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Ben Adana Anadolu Lisesi'nde okuyorum. Babam işini evde yapıyor. Elektrik kesintisi olduğu zaman ben ders çalışamıyorum, babam işini yapamıyor" diyor. Elektrik kesintisi ile ilgili şikayetler maalesef bitmiyor. Nasıl çözümlenecek inanın ben de merakla bekliyorum.

GÜLMECE
Bir gün Nasreddin Hoca'yı siyah elbiseleriyle görenler: "Ne oldu Hoca efendi, bugün karalar giymişsin?" demişler. "Oğlumun babası öldü de..." demiş Hoca, "O'nun yasını tutuyorum."

BİZE ULAŞIN