Ulaştırma sorunu masaya yatırılıyor

Ulaştırma sorunu masaya yatırılıyor
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, ilçenin geleceğini yakından ilgilendiren ulaştırma mastır planı ile ilgili olarak çalıştay yapılacağını açıkladı. Çalıştay, bugün saat 14.00'te İskenderun Belediyesi Meclis Salonu'nda başlıyor. Karayolları alt yapısı, toplu ulaşım sistemi, yeni bağlantı yolları ve benzeri konularda yeni yapılandırmanın ele alınacağı çalıştay öncesi açıklama yapan Seyfi Dingil, "İskenderun'u güzel günler bekliyor" dedi.

ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK

Amanos Tüneli projesinin başlamasıyla İskenderun'un konumunun daha büyük önem arz edeceğini kaydeden Başkan Seyfi Dingil, "Ulaştırma sektöründe İskenderun altın çağını yaşayacak. Amanos Tüneli4nin açılmasıyla birlikte şehir büyüyecek. Bu büyüme karşısında biz de gerekli tedbirlerimizi almalıyız" diye konuştu.

BİNLERCE TIR GİRECEK

Gaziantep'teki bir firmanın, Mersin Limanı yerine artık İskenderun Limanı'nı tercih edeceğini kaydeden Seyfi Dingil, "Çünkü Gaziantep - İskenderun arası 1 saat 15 dakika olacak. Firmalar neden 5 saatlik Mersini tercih etsinler? Bu gibi durumlar için yeni planlamalar, yollar yapılmalı ve yapacağız. Yakın zamanda günde binlerce tır İskenderun'a girip çıkacak. Bu şehrin geleceği parlak. Hep birlikte bu geleceğimizi inşa edelim" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN