Aranan evler cephanelik gibi

Adana'da ev, işyeri ve kahvehanelere yapılan saldırılardan sonra harekete geçen polis şafak vakti operasyon düzenledi. Çok miktarda silah ve mühimmat ele geçirildi

Aranan evler cephanelik gibi
Adana'da aralarında husumet bulunan kişilerin ev, işyeri ve kahvehanelere silahlı saldırı düzenlemesinin ardından polis tarafından sabaha karşı gerçekleştirilen operasyonda 8 kişi yakalandı. Cephanelikten farsız olan evlerden pompalı tüfek, tabanca, bu silahlara ait mermi ve çok miktarda doküman ele geçirildi. Operasyona özel harekat timleri de destek verdi.

SABAHA KARŞI BASKIN
Seyhan ilçesine bağlı Küçükdikili Mahallesi'nde bir ev, araç ve kahvehaneye düzenlenen silahlı saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı. Asayiş ekipleri yaptıkları çalışmada olayda kullanılan aracı kiralayan kişinin Ramazan D. olduğunu tespit etti. Özel harekat polislerinin de katılımı ile sabaha karşı operasyon düzenlendi. Açılmayan kapılar koçbaşı ile kırıldı.

DİDİK DİDİK ARANDI
Sokak başlarında güvenlik önlemi alınırken, evler didik didik arandı. Bazı evlerde yatakların altında pompalı tüfek, bazı evlerde ise koltuk minderlerinin altında tabanca bulundu. Operasyonda Haydar Y., Ramazan D., Yunus G. ile birlikte toplam 8 kişi gözaltına alındı. Haydar Y.'nin "silahlı terör örgütüne üye olmaktan" dolayı hakkında kesinleşmiş 10 yıl 10 ay hapis cezası bulunduğu ortaya çıktı. Polisler haklarında yakalama kararı bulunan Murat E. ile birlikte Ahmet Ç.'yi de yakaladı.
BİZE ULAŞIN