Refüj yok kaza çok

Mersin'in Çiftçiler Caddesi'ndeki düzensizlik trafik kazalarına davetiye çıkarıyor. Cadde esnafı ve vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'dan acil çözüm bekliyor

Refüj yok kaza çok
Mersin'in Akdeniz ilçesi Selçuklar Mahallesi'ndeki Çiftçiler Caddesi'nde, refüj ve sinyalizasyon olmaması vatandaşların can güvenliğini tehlikeye atıyor. Birçok okulun bulunduğu cadde üzerinde araçların çift yönlü ve süratli seyir etmesi kazaya davetiye çıkarıyor. Cadde esnafı ve vatandaşlar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'dan refüj ve sinyalizasyon çalışması yapılmasını istiyor.

GİRİŞİMLER SONUÇSUZ

Caddede birçok kazanın yaşandığını belirterek, kazaların önüne geçilmesi gerektiğinin altını çizen Selçuklu Mahallesi Muhtarı Hasan Güler, caddenin genişletilmesi ve refüj yapımı için 2009 yılında dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'a 300 imzalı bir dilekçe verdiklerini ancak yaptıkları tüm girişimlerin sonuçsuz kaldığını belirtti.

HİZMET BEKLİYORUZ
Yolların dar olmasından dolayı trafik sıkışıklığı yaşandığını ifade eden Güler ,toplu ulaşım araçları tarafından kullanılan yolun trafik yükünün özel araçlarla birlikte çekilmez hale geldiğini söyledi. Güler, "Sorun çözüldüğünde hem yayalar hem de sürücüler rahatlar. Birçok okulun bulunduğu caddede kaza oranı da bir hayli düşer. Başkan Kocamaz bu işe el atarsa çözülür" dedi.
BİZE ULAŞIN