Adana'da vekil sayısı artacak

AK Parti'nin Adana'daki il, ilçe ve mahalle teşkilatları, genel seçim öncesi 3 hafta içinde 220 bin üyeyi ziyaret edecek. Seçimde hedef, milletvekili sayısını artırmak

Adana'da vekil sayısı artacak
Bu yıl 15 Haziran'da yapılacak genel seçimler şimdiden siyasette kazanları ısıtmaya başlarken, AK Parti Adana teşkilatı yoğun bir şekilde çalışmaya başladı. İl Başkanı Fikret Yeni, hazırlıkları sürdürdüklerini, ilçe ve il kongrelerinin tamamlanmasının ardından gençlik ve kadın kollarının kongrelerinin başladığını söyledi. Kongrelerden sonra seçim hazırlığında partilerinin temel unsuru olan mahalle ve sandık bazlı çalışmalarının başlayacağını kaydeden Yeni, 15 Şubat'a kadar 220 bin AK Parti üyesinin ziyaret edileceğini vurguladı.

DİĞERLERİ GİBİ DEĞİLİZ

Sahada vatandaşlara AK Parti programlarını anlatmak için çalışacaklarını kaydeden Yeni, "Bizim mahalle teşkilatlarımız diğer partiler gibi değil. Her mahallede 1 mahalle başkanı, 15 mahalle yönetim kurulu üyemiz, her sandıkta 9 sandık yönetim kurulu üyemiz var. Her sandıkta 400 üye olduğunu düşündüğümüzde, teşkilatlarımız 220 bin üyeyi değil, Adana'nın tamamını bile ziyaret edebilir" diye konuştu. Fikret yeni genel seçimlerde parti olarak Türkiye hedeflerinin 367 vekille TBMM'ye girmek, Adana'da ise 6 olan AK Partili milletvekili sayısını 8 ya da 9'a çıkarmak olduğunu ifade etti. Milletvekili aday adaylarının teşkilatları ziyaretlerinin başladığını ancak başvuru almadıklarını kaydeden Fikret Yeni şöyle devam etti: "Partimize bu konuda teveccüh var. Ama henüz aday adayı olarak başvuru sürecini başlatmadık. Muhtemeldir ki 1 Şubat itibariyle aday adayı başvuruları başlayacaktır. 10 Şubat tarihine kadar aday adayı arkadaşlarımızın başvuruları tamamlanır diye düşünüyoruz. Henüz net olmamakla birlikte 7-8 Şubat'ta temayül yapmayı planlıyoruz."

HAKSIZ ELEŞTİRİ VAR

Partilerine karşı "13'üncü yılına giren AK Parti iktidarında Adana yeterince yatırım alamadı" şeklindeki eleştiriler bulunduğunu belirten Fikret Yeni, bunu çok haksız bulduklarını söyledi. Yeni şöyle konuştu: "Genel merkezimiz, Adana'ya AK Parti döneminde yapılan yatırımları anlatan 161 sayfalık bir kitapçık hazırladı. Buradaki bilgilere göre, Adana'ya birkaç ay öncesi kayıtlara göre AK Parti iktidarı döneminde yaklaşık 15 milyar liralık yatırım yapıldı."
BİZE ULAŞIN